Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi a maximum felmondási idő?

Mennyi a maximum felmondási idő?

Figyelt kérdés

2018. szeptember közepétől kezdtem dolgozni. Pályakezdőként vettek fel, viszont nemrég kaptam egy jobb ajánlatot, nem a szakmámban de dupla annyit ajánlottak, mint amit most kapok, + extra juttatások. Mondták, hogy amit kapott a cég utánam pénzt, azt vissza kell nekik fizetni, ha a 9 hónap munkaviszony letellte elött mondok fel. A főnököm azt mondta, hogy 3 hónap felmondási idő. Ahogy utána számoltam, az pont 10 hónap munkaviszony. Lehetséges, hogy 3 hónapot adhatnak felmondási időnek?

Válaszokat köszönöm.



2019. ápr. 4. 16:32
 1/8 anonim válasza:
95%
Annyi, amennyi a szerződésedben szerepel.
2019. ápr. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Gugu Gabor ***** válasza:
90%
Lehetséges, szerződésedet nézd meg, tanulmányi szerződést ha van stb stb.
2019. ápr. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt írja, hogy határozatlan időtartamra munkaviszonyt létesítettem. Felmondási határidő közös megbeszélés alapján jön létre. Most hívott a főnököm, hogy 1 év munkaviszony +3 hónap felmondási határidőt írtam alá. Pedig ilyet, én nem talaltam a szerződésemben. Lehet, hogy ki akar használni? Mert szerintem biztos. Mit tudnák tenni?
2019. ápr. 4. 17:33
 4/8 anonim válasza:

Ilyet nem írnak egy szerződésbe.

Szokásos esti mese már megint.

2019. ápr. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mindentudó99 ***** válasza:
40%
Ők kaptak pénzt hogy foglakoztatnak nem te vállaltad. Ha sima szerződésed van határozatlan időre akkor egy hónap a felmondási idő. Ne hagyd magad átverni.
2019. ápr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Neked is kellett kapni egy példányt a szerződésből, és ott meg tudod nézni, hogy mit írtál alá.

Ha nincs meg (pedig ez fontos dolog), akkor megkéred, hogy mutassák meg neked. Ha aláírtad tényleg, hogy ott maradsz ennyi ideig, akkor ott kell maradnod, vagy fizetned a cégnek az ebből adódó kárát. Bármennyi idő törvényes, ha elfogadtad, és aláírásoddal hitelesítetted.

2019. ápr. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Bármennyi idő törvényes, ha elfogadtad, és aláírásoddal hitelesítetted."


Nem igaz, maximum 6 havi felmondási idő lehetséges.

2019. ápr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy a szerződésben mi szerepel felmondási időnek!


Ha nincs benne konkrétan kikötve (pld. 2 hónap, 45 nap stb.), és nincs a cégnél kollektív szerződés sem, ami mást írna elő, akkor az MT az irányadó. Az MT szerint a felmondási idő (ha a dolgozó mond fel) 30 nap (naptári nap).

A felmondási idő a felmondás közlését (átadását) követő napon indul el, és a meghatározott idő elteltével letelik. Semmi nem akasztja meg, semmi nem hosszabbítja meg, és független attól, hogy a felmondási idő alatt mi történik (beteg leszel, szabin leszel, dolgozol, fizetés nélküli szabin leszel stb.), LETELIK!


Ha a cég kap utánad bármilyen támogatást, az az Ő dolga, Neked ahhoz semmi közöd. Neki akkor van gondja belőle, ha Ő mond fel Neked, nem pedig fordítva, hiszen a továbbfoglalkoztatásodra Ő vállal felelősséget, vagyis vállalja, hogy nem mond fel Neked.


Viszont a mostani szituban Te mondasz fel, nem pedig fordítva. Nem köt semmi a céghez kizárólag akkor, ha ezzel kapcsolatosan aláírtál valamit.

2019. ápr. 5. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!