Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntetendő lenne, ha egy nő...

Büntetendő lenne, ha egy nő mástól esik teherbe és ezt titkolja férje előtt. Mit szólnátok ehhez?

Figyelt kérdés

Tegyük fel egy olyan törvény bevezetését szavaznák meg, ami büntetné, ha egy nő (nyílván házasságtörésből/megcsalásból adódóan) más gyerekét hozza világra majd eltitkolja ezt az élettársa/férje elől. Súlyosbító körülmény lenne mondjuk, ha évekig teszi ezt. Egyfajta súlyos lelki bántalmazásról beszélhetünk ebben az esetben ugye.


Kiváncsi lennék a véleményetekre, ha tegyük fel meghoznának egy ilyen törvényt hogyan reagálnátok. Elfogadnátok, teljesen elutasítanátok, vagy módosítanátok, hozzá tennétek valamit?


--


FONTOS: Nem a nők ellen vetem fel ezt a kérdést. De ebben az esetben nyilván biológiai okokból ilyen jellegű cselekményt, csak nő tud elkövetni. Természetesen férfi hűtlenségből eredő következményeket is mérlegelni lehet, erre írni ötletet.


Kiváncsi lennék még a válasznál a válaszadók nemére is.



2019. ápr. 5. 10:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem ez nem is lehet kerdes, buntetni kene. Ha piti adocsalasokat buntetunk akkor olyasmit ami emberek eletet ilyen nagy mertekben befolyasolja azt is illene
2019. ápr. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
50%
Nem, a gyerek cseszne rá a legjobban.
2019. ápr. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

Elfogadnám

N

2019. ápr. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
Én eleve minden gyerek születésekor kötelezően DNS vizsgálatot csináltatnék.
2019. ápr. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
33%

#4

Ebbe van valami. Ebbe a mai világba semmit se tudni. Lehet nem is az anyja szülte csak Soros kavarja a dolgokat.

Tényleg jó ötlet lenne, csak az rengeteg pénzbe lenne.

2019. ápr. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
13%

Ha él az a nő nemi életet a férjével is, akkor ugye ő se tudhatja, hogy ki az apa.


A másik, akiben kétség van: 50-60E Ft egy DNS vizsgálat (egy közepes babakocsi ára), oda se kell menni, bármelyik fél megcsináltathatja, a másiknak nem is kell tudnia róla.

2019. ápr. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
19%
Normális házasság kell és akkor a nő nem dug félre. Ennyi. Aki boldog házasságban él, az nem fog semmiért se félrekúrni, mert többet ér neki a kapcsolat, mint egy menet. Ehhez meg az kell, hogy nem ész nélkül házasodni, hanem tényleg olyat választani, akivel az ember le is tudja élni az életét. Ezért szoktam röhögni mikor fél meg 1 év után jegyzik el egymást a párok.
2019. ápr. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
37%
Ja, bocs, 6-os voltam, a kérdére konkrétan: nem, nem büntetném, mégis mi a fenével? Kikövezés vagy mi?
2019. ápr. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 mindentudó99 ***** válasza:
Mészáros építhetné az új börtönöket. Minimum 100 ezer új férőhellyel.
2019. ápr. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat. Én még nem foglalok állást.


Részben furcsán hangzik, de sok ilyen témájú showműsor is ihlette a kérdést. Sok olyan sztorit dolgoztak fel, ahol a férj évekig nevelte a gyerekeket sajátjaként, majd megérkezik a DNS teszt és kiderül, hogy végig hazugságban élte az életét.


A férj zokog, a teljes élete összeomlik. A szíve szétszakad az érzésben, hogy az általa szeretett, dédelgetett gyerek, genetikailag nem az övé. Sok esetben szerintem ilyenkor öngyilkosság, vagy mentális összeomlás következik, depresszió, alkohol/drog. Mégis a másik fél büntetlenül marad.


A dolog másik oldala meg mégis az, hogy ilyenkor a gyereknek mi a jó. De úgy gondolom egy ilyen történés után már eleve sérül a gyerek. Az addig megszokott élete neki is tönkremegy és ez egy válással nem ér fel.


A férjen kívül pedig gondolhatunk a nagyszülőkre is, akik vérszerinti unokaként kezelték a gyermeket. Náluk is igaz lehet, ami a férjnél. (Idegösszeroppanás, tönkre tett élet).

2019. ápr. 5. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!