Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha félszememre tompalátó...

Ha félszememre tompalátó vagyok, akkor látássérültnek számítok? És ha igen, jogosult vagyok valamilyen támogatásra?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok és sajnos most anyagilag nagyon rosszul állok, mert az egyik szülőm 1,5 hónapja krónikus betegség miatt csak pár tízezer Ft táppénzt kap (ami még meg se jött). Nekem 2-3 éves korom óta van tompalátásom, amivel kb. 60%-ban látok szemüveggel is (a másik szemem jó, mert volt egy lézeres szemműtétem). Most minden kis bevétel fontos lenne ezért szeretném megkérdezni valami jogi szakértőtől, hogy erre megadnák-e a látássérült státuszt és esetleg emiatt kapnék valami támogatást illetve hivatkozhatnék-e erre, hogyha otthagyom az egyetemet (azért hogy tudjak dolgozni és legyen pénzem) ne lépjen érvénybe a hallgatói szerződés által kikötött tandíjvisszafizetés.

2019. ápr. 5. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is tompalátó az egyik szemem és mindkettőre erősen rövidlátó vagyok. Többször műtötték a szemem.

Én dolgozom de semmilyen adókedvezményre nem vagyok jogosult a szemem miatt. Azt mondták, hogy adókedvezmény csak vakoknak jár illetve olyanoknak akik mindkét szemükre tompán látnak.

De tégy egy próbát. Menj el szemészetre és vizsgáltasd meg. Kérdezd meg, hogy jogosult vagy-e támogatásra. De szerintem nem sok remény van rá :S

2019. ápr. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Nekem is tompalátó az egyik szemem és mindkettőre erősen rövidlátó vagyok"


Ez hogyan lehetséges? A tompalátás tudtommal nem fénytörési hiba és a szem egészséges csak éppen az agy nem tanult meg vele látni.

---

"Többször műtötték a szemem."


A tompalátó szemedet is? Azért kérdezem, mert - ahogy említettem - nekem is csak az egyik amblyopiás (vagyis tompalátó), de mivel kb 60-70%-os a látása ezért a rövidlátó jobb szememet tökéletesen korrigálták és bevállalták a lézeres műtétet. De anno leszögezték, hogy a másik tompalátó szemhez soha nem nyúlnának mert az nem szemészeti probléma, hanem szimplán agyi eredetű (ahogy imént említettem), amire nincs megoldás.

2019. ápr. 5. 13:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem örökletesen nagyon erős a rövidlátásom. A gond az, hogy a jobb szemem és a bal rövidlátása közt is jelentős különbség van. Ezért gyerekkoromban kancsalság alakult ki. Ezt megműtötték, majd ezt követően a rövidlátást is. Azonban a nagy különbség miatt az agyam nem használta a rosszabbik szemem. Kialakult a tompa látás majd valamilyen szinten visszajött a kancsalság is ami a kettős látás révén tovább erősítette a tompalátásom. De legalább mg látok, szóval nem panaszkodok :).
2019. ápr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tompalatas esetén nem lehet lézeres műtétet végezni mert semmit sem ér.


A tompalatas nem hátrányos helyzet, nem kapsz érte semmit.l sajnos.

2019. ápr. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!