Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan büntethető a csendhábor...

Hogyan büntethető a csendháborítás?

Figyelt kérdés

Pl. valaki nagy hangerőn hallgatja a zenét. Nem szólnak neki, hogy vegye lejjebb a hangerőt, hanem egyből kihívják a rendőrséget. Így lehet, vagy előtte figyelmeztetni kell?


Vagy: valaki bizonyos időközönként pl. 1-2 percre hangos zenét tesz be, de utána magától lekapcsolja, mielőtt szólna neki bárki, de a tevékenysége rendszeres.


Vagy: Valaki gyakran tesz be hangos zenét, de amikor szólnak neki, mindig lekapcsolja.


Ezek közül melyik büntethető?


(Tudtommal ha valaki hangoskodik, szólnak neki, és még így sem hagyja abba, akkor kihívható a rendőrség és megbüntetnik.)


2019. ápr. 5. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell előtte figyelmeztetni, csak udvarias gesztus ha megteszik, mert akkor is szabálysértés, ha nem szólnak neki róla, hogy túl hangosak.

Aki ment már át szólni a hangerő miatt, az lehet hogy legközelebb már nem teszi meg, minek, ha úgyis csak beszólnak neki és mindenképpen a zsarukat kell kihívnia. Ráadásul sokan azért nem mennek szólni, mert tartanak attól, hogy ha utána nem lesz csend és ki kell hívni a rendőröket, akkor a hangoskodó biztos lesz abban, hogy ki hívta ki a zsarukat és bosszút áll valahogy.

2019. ápr. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vannak, akiknek eszükbe se jut, hogy zavarnak másokat a hangos zenével, dörgéssel, kopácsolással. Lehet, hogy nem tehetnek róla, máshol jár az eszük, vagy olyan helyen laktak azelőtt, ahol senkit nem zavartak ezzel. Ezért kell szólni. Ha már sokadszorra csinálja, akkor merül fel a gyanú, hogy szándékos.

Aki 1-2 percre tesz be hangos zenét és utána sokáig csend van, az lehet, hogy csak nem tudja kezelni az audio berendezését.

2019. ápr. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2

Igazad van. Megtörtént velem is, hogy éjjel a garázsban folytattuk a fúrás faragást amit nappal nem tudtunk befejezni, mert kellett volna másnapra. A párom pár méterre beljebb lazán aludt a házban, nem zavarta. Csak azt felejtettem el, hogy a garázsnak fém ajtaja van és kifelé viszont nagyon viszi és erősíti a fúrás hangját. Az utca túlfeléről jöttek át szólni miatta. Kopogtak, szóltak, én elnézést kértem és lekapcsoltuk. De ez nem buli volt és előtte nem volt hangoskodás nálunk, ilyen azóta sem, szerintem ez volt a lényeg.

2019. ápr. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!