Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Politika » Törvények, jog

A kérdés

Írásbeli magánvégrendelet közjegyzői letétbe helyezésének mi a költsége?

Illetve függ attól, hogy mennyi időre szeretném letétbe helyezni?

A tartalmától nyilván nem függhet, ha lezárt borítékban adom le.

ápr. 8. 10:29  Privát üzenet  

A válaszok
Ezt a közjegyző fillérre pontosan megmondja, akár telefonon is. Nem tudom, miért itt kérdezed? A valósàgon mit sem változtat, bármilyen választ kapsz is itt!

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 34%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont ápr. 8. 10:32 Privát üzenet
ConnectCare nevű felhasználó válasza:

Közjegyzőnként eltérő, de nem igazán szeretik, ezért általában majdnem annyi, mintha közvégrendeletet csináltatnál.

A letétbe helyezésnek nincs határideje és lezárt borítékban is leadható, bár azt szintén nem igazán szeretik.

A válasz 52%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont ápr. 8. 11:22 Privát üzenet
[link]

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont ápr. 8. 12:33 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Utolsó: Eddig eljutottam én is. És semmi sem derül ki belőle...

# 4/6Időpont ápr. 8. 13:34 Privát üzenet
Felhívod azt a közjegyzői irodát, ami a legközelebb van hozzád és megkérdezed!

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont ápr. 8. 14:08 Privát üzenet
(Ezt javasoltam már én is. Csak nem értem miért ódzkodik ettől a kérdező? Ha itt valaki azt mondja, hogy 10 eft, viszont a közjegyző 20-at mond, akkor mit kezd a "hasznos" válasszal a valósághoz képest? :D )

A válaszíró 34%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont ápr. 8. 16:34 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Idős házaspár vagyunk, saját kezűleg megírandó, tanúk igénybevétele nélküli, a jogszabályoknak megfelelő magánvégrendelet mintát keresünk, hol lehet ezt megtalálni? Tisztelettel...
Forgalomból kivon autó újbóli forgalomba helyezésének mi a pontos menete?
Ideiglenesen forgalomból kivont, lejárt műszakis autó újra forgalomba helyezésének mi a menete?
Magánvégrendelet esetén ki lehet tanú? Mi az összeférhetetlenség?
Érvényes-e a magánvégrendelet, ha a tanúk hamarabb meghaltak, mint a végrendelkező?
A nehány éve bejelentett szolgáltatók által elvégzendő légkábel földbe helyezésének kormányzati ötlete milyen szakaszban jár?

Kérdések a Politika rovatbólKérdések a Törvények, jog rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!