Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudnak velem kezdeni...

Mit tudnak velem kezdeni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Anyám egy cégben könyvel, és hát vannak gondok azzal a fránya adóval. Lefoglalták mindkét könyvelő munkahelyi gépét, valamit anyám otthoni gépét és az én gépemet is.


Az a helyzet, hogy én bizony nem adom oda senkinek a jelszavam, főleg nem nekik. A gépem VeraCrypt-el van védve, minden bekapcsolásnál még a boot előtt kéri a jelszavam, amíg nem írom be semmire nem mennek vele. Hát a disk-et át teszik másik gépbe úgy sem jutnak vele semmire. Egy rendszergazda szerint kb 15 év lenne feltörni ezt a védelmet, + az is hozzá tesz valamit hogy 16 karakteres bonyolult jelszavam van.


Anyám tisztázódik az ügyben, az ő könyvelési részét átadta, úgy néz ki a belső fő könyvelő intézte a piszkos dolgokat, anyám csak "nem vette észre" a hiányosságokat (maximálisan feltételes lehet).


De ha az én gépembe bejutnának na akkor lenne baj. Ott már egy másik cég sz0pna, nem a könyveléssel hanem egypár személyi adattal, nem épp legális számlákkal, megrendelésekkel...

De elvileg nem tudják a jelszavam, én meg nem is mondom meg. Így ebben az esetben nálam mi lehet a legsúlyosabb büntetés, mert "elfelejtettem" a géphez tartozó kódot?



2019. ápr. 9. 19:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha a Bíróság kéri akkor meg kell adnod a jelszavad. Hidd el ezeket a crypteket fellehet törni. Mindegyikben van egy kiskapu és meg is oldják, ha kell. De tegyük fel, hogy nem tudják.. akkor elitélnek téged a hatóság akadályozásával 2 év börtönre.
2019. ápr. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha az ügyész kérni fogja tőled és nem adod oda elítélnek a nyomozás hátráltatása végett.
2019. ápr. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!