Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Politika » Törvények, jog

A kérdés

Lehet ingatlant ajándékozni koskorú gyermek részére?

Én az apuka vagyok. Amondó vagyok, hogy már időben el kell kezdeni gondoskodni a gyermek jövőjéről. Van erre jogilag lehetőség?

Keress kérdéseket hasonló témákban: jog, törvény ingatlan

ápr. 11. 15:24  Privát üzenet  

A válaszok
Igen.

A válaszíró 46%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont ápr. 11. 15:39 Privát üzenet
ConnectCare nevű felhasználó válasza:

Van, de lehet, hogy szükséges lesz hozzá némi gyámhivatali ügyintézés is.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont ápr. 11. 15:43 Privát üzenet

Lehet.

Csak ne felejtsd el rátetetni a haszonélvezetedet, mielőtt meglepetés ér!

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont ápr. 11. 16:55 Privát üzenet
Lehet, én is kaptam anno a szüleimtől. Gyámhatóság beleegyezése szükséges, és mint mondták korábban érdemes rárakni haszonélvezeti jogot - nem feltétlen a gyerektől való félelem miatt, hanem azért is, ha mondjuk valaki ki akarja használni a helyzetét és rávenné olyanra amit később megbánna. :)

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont ápr. 11. 17:27 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Gázpisztoly használhatom itthon ha durrantani szeretnék azaz a riasztó töltény részére gondolok vagy feljelenthet a szomszéd?
Az erkölcsi bizonyítvány az Én tulajdonom, vagy a Munkáltató tulajdona? Mivel az igénylő papíron rajta van, hogy saját maga részére, vagy a munkáltató részére.
Megvalósítom a birtok háborítást azáltal, hogy olyan területet használunk a szomszéddal ami nem az övé, de az enyém sem viszont a telke meghosszabbitott részére átnyúlik a...
Hagyatéki eljárásról készült jegyzőkönyvet mikor kell megküldeni e a Közjegyzőnek a felek részére? Ha teljesen befejeződött az eljárás? A hitelezett részére is meg kell e...
Jogilag milyen helyzet áll fenn, ha a szomszéd telek tulaja haszonerdőt telepít a telkem egy részére?
Unokának lehet autót ajándékozni illetékmentesen?

Kérdések a Politika rovatbólKérdések a Törvények, jog rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!