Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 5 lakásos sorházban kell a...

5 lakásos sorházban kell a többi lakó engedélye, hogy beépítsem a padlásrészemet tetőtérnek?

Figyelt kérdés
Természetesen biztosítanék szervízfolyosót. A ház végi lakás tetőtere már be van épíve, közte és köztem van még 2 lakás, akik nem szeretnék engedélyezni. Megtehetik?
2019. ápr. 13. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Naná, hogy kell!
2019. ápr. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Valamiféle engedély mindenképpen szükséges hozzá, de nem mindegy, hogy a lakás tulajdonában áll-e a padlásrész is vagy az a ház közös tulajdona, csak tőled (is) lehet oda feljutni.

Ha eleve úgy vetted meg a lakást, hogy az a padlásrész a te tulajdonodba került, akkor ezzel (szerintem) már megkaptad a többi lakó engedélyét hogy használd tetszésed szerint. Innentől a megvalósítás az építési hatóságra tartozik, hogy lehet-e terhelni a födémet, lehet-e szigetelni a tetőteret, leválasztható-e tűzvédelmi szempontból, stb. stb.

Ha viszont szervízfolyosót kell biztosítanod, az arra utal, hogy a padlástér közös tulajdon, csak fel van osztva, hogy melyik lakás melyik részét használja. Ilyenkor olyan, mintha a közös lenti tárolót vagy udvart akarnád "beépíteni" a saját részedre - ehhez kell a többiek beleegyezése is. Kérdezd meg a másik lakót, hogy ő hogyan tudta megcsinálni!

Keress alternatívákat, amikkel a többi lakót rá tudod venni a beleegyezésre - ami akkor is fontos lenne, ha jogilag még sincsen rá szükség, hiszen szomszédok maradtok. Ne azt mond, hogy hagysz nekik szervízfolyosót, hanem találj ki valamit ami számukra nem elvesz a padlástérből, hanem többletet ad. Pl kiépíted a világítást, kifested az ő részüket is ha hozzájárulnak vagy hasonlót, amivel ők kapnak valami pluszt abból, hogy egy része a tied lesz kizárólag.

Az ötödik lakónak amúgy hol van a része?

A saját lakásodból akarsz feljárót építeni? Láttam egy ismerősömnél hasonló bővítést, nagyon jó lett. A nappaliból nyitottak felfelé és építettek lépcsőt, a padlástérben a gyereknek lett szobája. Egy másik ismerősöm panelben csinálta meg, hogy megvették a szomszéd egyik szobáját - vagyis a lakás tulajdonjogának akkora részét - és ott lezárták az ajtó helyét, a panel falát feléjük meg átvágták és lett plusz egy szobájuk.

Megpróbálkozhatsz azzal, hogy közösen a többi lakóval most osszátok el a padlásteret és mindenki most csináljon feljárót a saját részébe a saját lakásából. Ha a födém megfelelő hozzá, akkor megcsinálható és egy lenyitható létra-féle feljáróval zárható is lenne, nem kellene lépcsőt csinálni mindenkinek. Akkor később aki akarja már gond nélkül beépíthetné magának, ráadásul nem kellene közösködni a padlástéren többet - és a szervízfolyosó sem venne el a helyből.

2019. ápr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A ház végében van a feljáró. A feljárónál lévő lakás nincs beépítve, utána jövök én, én szeretném ugye, utánam jön még 2 lakás, akik nem akarják engedélyezni és a ház végén még van egy lakás, ahol be van építve, de ott nem volt soha feljáró. Sajnos nem tudok mást felajánlani, mert azzal érvelnek, ha ők használni akarják a padlásrészüket vagy megy a kéményseprő, akkor kényelmetlen szervizfolyón eljutni a részükhöz...
2019. ápr. 13. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!