Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyit kap ez kezdő betörő?

Mennyit kap ez kezdő betörő?

Figyelt kérdés
Pár hete betörtek az egyik szomszédunkhoz. Nem sérült meg senki, nem voltak itthon, az egyik ablakukat betörték, ott jutott be a feltételezett betörő. Elvileg már el is kapták, de úgy tudni, hogy bűntetlen előéletű. Pár százezret vitt el a házból. Szerintetek mit és milyen időtartamra kaphat ezért a tettéért?

2019. ápr. 13. 22:38
 1/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Ha meglett az elvitt érték, tényleg első betörés (és nem volt több), megbánást mutat, esetleg még fel is ajánlja, hogy megtéríti a kárt, akkor valószinűleg csak felfüggesztett lesz (<2 év, 1-2 évre felfüggesztve).
2019. ápr. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ohh....ahogy eddig a "körzeti" médiában olvastam az ilyenekről, ez is visszatérő "ügyfél" lesz.....mert ha tényleg annyira nyuszi, hogy bevallja és megbánja sőt meg is téríti a kárt, akkor nem mert volna betörni....legalábbis szerintem
2019. ápr. 13. 22:55
 3/5 anonim ***** válasza:

2-re:

Ha egyértelműek a bizonyítékok, akkor minek tagadná?

A megbánás meg minden elkövetőnél természetes, ha tudja, hogy ez enyhítő körülmény. :DDD

2019. ápr. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hát így "rendőr" génnel a véremben, miért is vallaná be valaki önként a bűncselekményt? Például, ha a kezemben tartok egy csoki fagyit, de az elkövető igenis ragaszkdik ahhoz, hogy vaníliát lát, akkor nem lehet rábizonyítani.....bocsánat, de ez csak egy példa vold.
2019. ápr. 13. 23:33
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésed alapján azt hittem elsőre, hogy a keresetére vagy kíváncsi :)
2019. ápr. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!