Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Aláírás és a bélyegző minőségi...

Aláírás és a bélyegző minőségi követelményeire van valami jogszabály?

Figyelt kérdés

A kö vetkező történt közjegyzőnél:


Egyetemei papírokat akartam hiteles másolatatni, vittem mindent eredetiben, de volt pont egy elég fontos, amelyiket nem volt hajlandó hiteles másolni, mivel csak "furán rövid aláírás, szignó" és elég halvány bélyegző volt rajta (de eredetiek).


És elég hülyén néztem, hát ennyi erővel egyik orvosi papírom se hiteles kb, mivel csak ráfirkáltak vmi kiolvashatatlan betűt aláírásként és egy alig látszó bélyegzőt ... és pedig azok is kelleni fognak.


Létezik jogszabályi előírás, hogy a bélyegzőnek milyne erősnek kell lennie és az aláírásnak kivehetőnek, olvashatónak? Minderről én mit tehetek?



2019. ápr. 14. 12:57
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ezt ennyire mindenre kiterjedően szabályoznák, ha látszik a bélyegző az már éppen elég.
2022. júl. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!