Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez pedofília? Vagy nem?

Ez pedofília? Vagy nem?

Figyelt kérdés

Elvileg az számít annak ha az ember pl. 13-14 és 5 évnél nagyobb a korkülönbség van köztük.

Ha nekem 19 évesen 14 éves a barátnőm van akkor pedofil vagyok?

Mert ez az 5 év korkülönbség elég hülyeség, gondoljatok már bele ha 20 éves egy 25 évessel van együtt akkor pedofil az idősebb? nemár Vagy ez, hogyan működik? Mai világban nem tudom már eldönteni ki hány éves. De komolyan. És nem akarok ilyen helyzetekbe kerülni (mert igaziból volt hasonló és nem tudtam kezelni) és tudni akarom a következményeket.

Azt tudom, hogy 14 évtől lehet dugni és 18 től lehet filmre venni és felrakni netre.

Szóval valaki felvilágosítana? Esetleg következmények vagy ilyen trükköket mondani? kösz kösz



2019. ápr. 14. 17:29
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Nem.

Nézz utána, hogy mi mit jelent!

És ne keverd a pedofíliát a megrontással.

2019. ápr. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Akkor vagy pedofil, ha a még fejletlen, másodlagos nemi jellegekkel még nem rendelkező kisgyerekekre izgulsz.

14 éves kortól bárki bárkivel létesíthet szexuális kapcsolatot.

2019. ápr. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

A mai világban ha elmult 14 akkor szabad préda. 14 alatt pedofilia, ha te idősebb vagy. De 14 éves 35-55 évessel is mehet már simán, sőt ez a divat.

Az, hogy neked mi fér bele erkölcsileg azt döntsd el magadban.

Én magam részéről 21 évesen 16 évessel se jönnék össze szívesen. Másabbak az igényeink, másabb a világ nézetünk. Több, mint valószínű, hogy nem alakulna ki belőle egy tartós kapcsolat, ami számomra fontos lenne.

De ugye kinek milyenek az igényei és kinek mi jön be, nem az én dolgom ítélkezni, nem is akarok megbántani senkit. Kivételek mindenhol vannak, én csak általánosságban tudok beszélni.

2019. ápr. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
14 év a beleegyezési korhatár, de ha mondjuk dugtok és ő utána meggondolja magát utána(mondjuk nem meri anyuéknak azt mondani, hogy az ő ötlete volt) és azt mondja, hogy nem is akarta akkor megszívtad de keményen.
2019. ápr. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Alapjáraton a pedophilia, babával való közösülés, sok baba szétszakadt, meghalt az abúzus során. Ezt az évek során az emberek butasága miatt mindenre ráhúzták a pedophilia bélyeget. Kevesen tudják azt is, hogy a pedophilnak mindegy az áldozat neme, ami számít neki, hogy az áldozata ne legyen nő/férfi.
2019. ápr. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

Semmi olyan bajod nem lehet a dologból, ami egy idősebbnél ne fordulhatna elő.


Viszont igazoltasd le a kiscsajt, mert ha még sincs 14, akkor az qrva nagy gáz! Könnyen sittre kerülhetsz, és ott imádják a "pedofil"-okat!


Nekem sikerült már egy ilyen sztoriba belefutnom még a 90-es években! Vasárnap, disco, onnan fel a kiscsajhoz. Reggel arra ébredtem hogy pakolja a könyveket a táskájába, és ami beégett az emlékeimbe az az, hogy "Irodalom 7"! :D

2019. ápr. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Drazicc ***** válasza:
86%
#4 egy kezdő pszihológus is 5 perc alatt kihúzza egy 14 éves lányból, hogy ő is akarta a dolgot, ez nem úgy megy, hogy lefexik vele aztán fogja és följelenti majd börtönbe kerül.
2019. ápr. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A pedofíliának két jelentése van.

Van jogi értelemben vett pedofília s van egy betegség aminek pedofília a neve. A két fogalom hasonló, de vannak lényeges eltérések.

Jogi értelemben az a 18 évet betöltött személy követi el a pedofília bűncselekményét, ha 14 év alatti személlyel létesít szexuális kapcsolatot.

ha az elkövető 18 év alatti akkor pedig akkor pedofil Ha 12 év alattival létesít szexuális viszont.

Fennállhat az a komikus helyzet hogy 18 év alatti 12 évet betöltöttel jogkövető módon folytathat szexuális viszont, majd mikor beöltötte a 18 évet le kell állnia s meg kell várnia míg a 12 éves betölti a 14 éves kort.


A pedofil mint betegség teljesen más. Míg az előző esetben megtörténhet, hogy egy testileg teljesen érett dús keblű 14 év alatti lánnyal valósítja meg a pedofília bűncselekményét egy egészséges férfi, aki vagy nem bír magával, vagy meg van tévesztve a kort illetően, ezzel ellenben a pedofil betegnek kifejletlen emberre van szüksége, sokszor lelkileg is. Így ha a pedofil egy fejletlen, kis mellű, gyerekes külsejű, de 14 évet betöltött cselekvőképessége birtokában levő nővel létesít szexuális viszont, akkor a pedofil vágyait jogkövető módon éli ki. A probléma abból van, hogy ezeknek a beteg embereknek lelkileg is fejletlen emberre van szükségük, s nem urai saját maguknak, így nem bírnak ellenállni a csábításnak s ténylegesen gyereket választanak. Ezzel viszont már jogi értelemben is megvalósítják a pedofília bűncselekményét.

2019. ápr. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!