Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szteroidok mennyire illegálisak?

Drazicc kérdése:

Szteroidok mennyire illegálisak?

Figyelt kérdés
Nem azért kérdezem mert bármikor is ki akarnám próbálni, sőt ellenkezőleg. Számomra döbbenetes, mivel egyre több testépítős videóban felvállalják az alanyok, hogy ők használnak teljesítményfokozókat. Tudom ,hogy doppingteszteket kikerülik, de azért az durva, hogy nyíltan mesélnek erről.
2019. ápr. 14. 19:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kereskedni velük illegális.

Nem csak a híres úgymond profik vállalják.

Nézd meg itt az oldalon a testépítés rovatot. Újabban törlik a szteroidos kérdéseket, mert jelentem őket a moderátoroknak, de régen kb minden második kérdés erről szólt. Sőt, voltak és gyanú szerint most is vannak olyan alakok akik itt üzleteknek a szteroidokkal...

2019. ápr. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, miben. Például gyógyszerekben, krémekben is használják. Legális, de persze receptköteles. (Az már persze más kérdés, hogy boldog-boldogtalannak felírják a felelőtlen orvosok, aztán csodálkoznak a mellékhatásokon)
2019. ápr. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

#2:nem mindegy milyen szteroidról van szó. Nagyon nem.


Gyulladáscsökkentő pl hidrokortizon az is szteroid, és gyakran írják a dokik, pl ekcemára.


A kérdező az anabolikus szteroidokra gondol. Ebből is van forgalomban egy két termék, de ezeket nem írják fel orrba szájba, csak indokolt esetben és akkor is szigorúan dokumentálva vannak a dolgok.

Pl hererák esetén ha eltávolítják a heréket akkor annak az embernek élete végéig mesterségesen kívülről kell tesztoszteront bevinnie a szervezetébe.


A gyúrós marhák még csak nem is rendes gyógyszergyár által gyártott termékeket, hanem ellenőrizetlen minőségű zuglaborok termékeit nyomják magukba. Gyakorlatilag ugyan olyan lutri mint designer drogozni... Nem tudni mit kapnak, mi lesz a hatása, steril e az injekció, ha nem az akkor lesz egy szép tályog a fenekükön stb.

2019. ápr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Külföldön sok helyen legális,így nyíltan felvállalhatják
2019. ápr. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#3 Tudom, hogy nem mindegy, de azért köszi a pontosítást, így egyértelműbb.


Egyébként abból a szempontból mégis kicsit egyformák, hogy mindegyik veszélyes. Csak nagyon súlyos esetben kéne orvosoknak is felírni, ha nincs más megoldás. Nekem is adtak ekcémára kortizolos krémet, ráadásul gyerekként. Visszafordíthatatlanul tönkretette a bőrömet és az immunrendszeremet is, pedig kisebb adagban és rövidebb ideig használtam, mint ahogy azt a doki javasolta.

2019. ápr. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Csak nem elocomot kaptál utolsó?
2019. ápr. 15. 23:14
 7/11 anonim ***** válasza:
De, azt. Meg Flucinart is.
2019. ápr. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én is elocommal enyhítettem az ekcémát gyerekkortól kezdve de szerencsére elég volt néha-néha heti egy-két kis kenegetés aztán 20 éves koromra nagyjából elmúlt. Én sosem gondolkoztam ezen, hogy az elocom tett tönkre valamit a szervezetemben, de elképzelhető. Lehetséges, hogy olyan dolgokat hozott elő amire alapból is hajlamos vagyok.
2019. ápr. 16. 18:06
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerencsés vagy, hogy elmúlt. Nekem még mindig nem múlt el, de a szigorú diéta-táplálékkiegészítők-rendszeres sport hármasa rengeteget javított rajta. Többet, mint az elocom. Sőt, a szteroidok egyes káros hatásait is csökkentette, például rendbe rakta a bélflórámat és helyrehozta az emésztésem.
2019. ápr. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A politika rovatban rendbehozott bélflórákról olvasni...PRICELESS
2019. ápr. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!