Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ma visszakaptam az üzletben...

Ma visszakaptam az üzletben egy szakadt új 500-ast. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem is figyeltem, csak itthon vettem észre, hogy a felső részénél félkör alakban elszakadt kb. egy centis részen. Nekem 500 forint is pénz, visszavinni hülyeség, mert bizonyítani úgysem tudom, hogy ott kaptam visszajáróként. Nekem kell futkoznom bankba, hogy kicseréljék? Vagy még manapság is meg lehet ragasztani cellux-szal? Nem hiányzik belőle, max. 0,1 mm. Lehet, hogy nem jó a kategória, de más ehhez illőt nem találtam, ahova írhattam volna. Szabad még megragasztani a pénzt?

2019. ápr. 16. 14:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden posta köteles visszavenni.

[link]


Oda is csak akkor menj, ha előtte két-három helyen sem sikerült elpasszolnod.

2019. ápr. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a linket. Egyébként tízezressel fizettem, 1950 forintért vásároltam élelmiszerboltban. Ott kaptam ezt az 500-ast. Fő kérdésem inkább az volna, hogy ha megragasztom, és úgy vásárolok vele, az még most is lehetséges? Régen megragasztották, oszt' jónapot. (Azért volna muszáj megragasztanom, mert annyira begyűrődött, hogy hiába simítgatom, látszik. Én voltam a hülye, de egyben kaptam vissza, eltettem a pénztárcámba egyben és kész. De fizetni vele...?
2019. ápr. 16. 14:28
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Velem is történt ilyen párszor. Ha esetleg a posta túl messze lenne, néhany bankban is elfogadják úgy, hogy felrakod a kártyádra. Pár hónapja, egy kávévával telibe leöntött ezrest kaptam vissza valahonnan, két helyen sem akarták elfogadni. Bementem a bankfiókba, igaz megjegyezték, hogy nem valami szép, de elintézték.
2019. ápr. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ötszázas? Nekem egyszer egy elnyűtt tízezres jött ketté a kezembe, pont középen. Lett két tízezresem. :) Sajnos nem lett belőle húszezres, úgyhogy bevittem egy postára, és szó nélkül kicserélték.
2019. ápr. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Jó, ha már itt tartunk, nekem is voltak sztorik nagyobb pénzekkel, az egyik 10 ezres konkrétan véres volt. Azt simán tovább adtam, ahogy kaptam, úgy fizettem vele más helyen. Nem mondom, hogy nem volt gusztustalan. Mindegy, megragasztom, aztán próbálok túladni rajta. Ha szóvá teszik, akkor marad a posta. Így jártam.
2019. ápr. 16. 14:55
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A kereskedő nem köteles elfogadni a sérült bankjegyet (bár egy kis szakadás-ragasztás esetén nem szoktak kekeckedni), viszont a bankban beváltják, ha több, mint 50%-a megvan. Ergo, még akkor is be tudod váltani, ha a harmada teljesen hiányzik a bankónak.
2019. ápr. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mielőtt valaki rosszra gondolna, azt a véres pénzt is ugyanígy üzletben kaptam vissza.:)
2019. ápr. 16. 14:58
 8/13 A kérdező kommentje:

Értem én, de a kereskedő miért nem figyel, hogy milyen pénzt vesz át és mit ad visszajáróként? Ugyanígy elpasszolja. Kaptam már vissza olyan fém 100-ast, ami úgy nézett ki, mintha a föld alól kaparták volna ki. Mégis visszakaptam másik 3 mellett.

Én már ott tartok, hogy minden egyes bankjegyet megnézek ezentúl, ha fém, ha nem, mert undorító.

Azért tettem fel igazából a kérdést, hogy a mostani új 500-asok frissek, ropogósak, mégis kiadja a kezéből az eladó-pénztáros. Én meg szívjak.

2019. ápr. 16. 15:02
 9/13 anonim ***** válasza:
hívd magadra a rendőrséget
2019. ápr. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#9. Miért is? Nem vagyok humoros kedvemben.
2019. ápr. 16. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!