Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy tudok vizsgálatot/...

Hogy tudok vizsgálatot/ tesztet "kérni" rendőrségtől? Férjem minden bizonnyal napi szinten használ valami drogot. Hogy tudhatom meg hogy beülhetek e mellé a kislányommal az autóba? Ha drogozik nem tenném! Drogteszt hogyan?

Figyelt kérdés

Ismertem fiatalkoromban pár droghasználót de azok tipikus "zombi" üzemmódba vitték amgukat. Nincs ismeretem e téren, de nincsen jellegzetes viselkedése, jelei. Furcsán viselkedik de ez mindig is így volt (bár lehet sosem szokott le a szerhasználatról mert mint kiderült sok even at drogozott). Alapvetően pszichopátia személyiségjegyei vannak, képtelen igazat mondani. Szó szerint a levegővetele is hazugság. Megvizsgáltam őt, szembesítettem, de semmi. Ezek alapján arra jutottam, nem akarja az elméje elfogadni hogy hazudik (emelet lop csal bűnözik), és valóban azt hiszi magáról hogy ártatlan. Van egy dohánybolt ahova rendszeresen eljár, gondolom onnan szerzi be az anyagot. Többünknek is feltűnt furcsa szaga. Nem fű, behatárolhatatlan. Alkoholszerű de nem alkohol csak olyan furcsa, de nem fű. Ilyenkor egyébként iszonyú fáradt lesz és alszik. De nem zombi, nincs belassulva nem beszél félre semmi jelét nem látom. Sőt dolgozik is és vezet napi szinten.

De a kislányunkra veszélyes életmódjaból adódóan, de mivel nem konkrét tettlegesség, nehéz bizonyítani. Szeretném ha elkapnák egyszer ott a dohanyboltba es atvizsgalnanak mindent es dorgtesztet vegeznenek. De ez nem ilyen egyszeru hogy betelefonalok es rogton kimennek. De mégis mit tehetnék? Ha gyámügynél jelentem, valószínüleg majd egyszer kiszabnak egy időpontot a drpgteszt végzésére, és feltud készülni.

Nagyon buta piti bűnöző, hazudni sem tud. A bíróságon is csak az agyukra ment a bírónk ügyvédeknek mikor értelmetlenül próbált tények ellen érvelni. Nem tudom elmondani de tényleg nagyon béna. 2 keresztkérdés elég és valaszolni sem tud, nem képes rögtönözni, annyi esze nincs hogy felkészüljön hazugságával, állandóan ellentmond önmagának.



#rendőrség #apa #drog #bűnügy #drogteszt #apadrog #apuka drogozik #apa drogozik
2019. ápr. 18. 08:41
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Akkor minek vagy egy piti drogos bűnözővel tezsvírem? Jobb ha apuka böriben van, mintha tartásdíjat fizet?
2019. ápr. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Apuka így is úgy is börtönbe megy, már csak az időpontját nem tudom. Egyedül vagyok 37ezer fttal. Nem könnyű dolgok ezek, de mar folyamatban van hogy eltudjak a picivel menni.

Tartásdíjat pedig soha nem fog fizetni mert hivatalosan kb 15 éve nincs jövedelme, szamtalan helyre allamnak cégeknek hitelcégeknek, bíróságnak, banknak, maganszemélyeknek tartozik, kitudja hány millió fttal, ezért dolgozik feketén csakhogy azt a pénzt nem haza adja hanem drogra költi (legjobb sejtéseink szerint).

Szóval koszonom, a "szokes" folyamatban van, most derült fény mindezekre a dolgokra, de egyszerűbb lenne ha a januari ítéletet (börtön) végre megtudhatnam mikor kell bevonulnia de erre jelenleg tudtommal nincs jogom megtudni, de folyamatosan "tárgyalok" ügyvédekkel hogy mik a jogaink, lehetőségeink, de mivel 37ezer ftból nem lehet megélni ezért csak ingyenes jogsegely szolgalatokhoz tudok fordulni akiknek nagyon keves a kapacitasuk, azaz nem ugy megy hogy felhivom es masnap talakozom vele es kutat keres, nem tudok ugyvedet fogadni. A jogi tanacsadason pedig nem azt jelenti hogy az ugyved az ugyemben engem kepvisel, hanem csupan tanacsadast, tajekoztatast.

2019. ápr. 18. 09:24
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Ha nem érzed magad biztonságban mellette akkor NE ülj be mellé az autóba, akkor sem ha nem drogozik!

AZONNAL keresd fel a helyi családsegítő szolgálatot és kérj tőlük segítséget! Mindenképpen jelezd a lehető legtöbb fórumon - nem a médiában vagy a közösségi fórumon, hanem házi orvosnál, iskolában a gyerektanárainál, gyerekvédelem, gyámügy, rendőrség stb. hogy milyen gyanúd van és hogy segítséget kérsz. Ez az első lépés, mert addig amíg nem lesz bármiféle lépés a férjeddel szemben hivatalosan, addig teljes joggal viszi magával a gyereketeket akár nélküled is bárhová, bármilyen állapotban.

Azt is szem előtt kell tartanod, hogy drog nélkül is lehet mentális problémája, ha valamiféle betegségben szenved. Ez lehet daganattól kezdve bármi ami kihat a szellemi képességeire, vagyis attól, ha nem találnak nála droghasználatra utaló nyomot, attól még lehet veszélyes rátok nézve - akár önhibáján kívül is. A beszédzavar, korlátozott ítélőképesség is lehet ilyen probléma jele, tehát az ő érdeke is az, hogy mielőbb kiderüljön ha beteg.

A családsegítőben, helyi nevelési tanácsadóban tudnak tanácsot adni hogy kihez kell fordulnod, milyen lépéseket kell megtenned, mert a válás hosszú idő. Ha már most jelzed a problémát, akkor segíthetnek neked abban, hogy az apja pl. ne vihesse el nélküled a gyereket, ne adják ki neki az iskolában sem vagy hogy amíg folyik a válóper, addig a te felügyeletedre bízzák kizárólagosan a gyereket. Szóval menj és fordulj oda ahol hivatalosan is tehetnek valamit!

2019. ápr. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen köszönöm, mindez folyamatban van.

Viszont az alkalmatlánságát bizonyíteni nagyon nehéz mivel nem fizikai bantalamazásról van szó. Még csak pár hónapos, így vele vagyok 0-24-ben, de ha esetleg lenne egy drogteszt a kezünkben sokat segítene. Ugyanis dolgozik, keres penzt de annak 90%a "eltűnik". Ez és a függőségre utaló jelekból gondolunk drogra és nem nőzesre. Pl "mostazonnal elkell mennie mert hejdeidegbeteg kell egy kavé vagy valami" elmegy, és 15-30-45-120 perc múlva úgy erkezik meg hogy furcsa szaga van, viselkedésében nem egyértelmű.

Sajnos vidéki kis falu így autó nélkül egy vizsgálatra sem jutunk el a városba ami auto nelkul egesz napos menet, amire nem vagyok kepes fizikailag sem én de a picinek sem tenne jót egesz nap hajnaltól estig hordozóban. Mentős v betegszállító nem segít vizsgálatokra eljutni. Dolgozom az ügyön de bebizonyitani az alkalmatlanságát (veszélyességét) nagyon nehéz. Bebízonyítani nem eteti meg rendesen, nem mos kezet, ez csecsemőnek ugye nincs immunrendszere 6hós korig, de amúgy is a kézmosás alapvető higiénia lenne.

Masok előtt mintaapát játszik, es úgy is meséli el a törtenteket az életünket. Hazugságok, de mindet bekell bizonyítanom. Egy telefonos hangfelvétel hogy hazudik arról hogy hol tartózkodik rendszeresen, az kevés, kinevetnek hogy és akkor mi van. Pedig a bunozo eletmodja is igy alakult ki.

Igazat mondani keptelen, még soha nem sikerult neki, 4-5 esetet leszámítva. Ez pszichológiailag ugyan betegségnek számít, de kényszergyógykezelés nem indokolt így megintcsak nincs semmi kartya a kezemben. Azon dolgozunk bogy bizonyitani tudjuk az alkalmatlansagot de nagyon nehez tenyleg, mivel nijcs tettlegesség.

2019. ápr. 18. 10:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy neked van igazad - látatlanba csak ezt lehet, hiszen akár a fordított eset is igaz lehetne. Megtörténhetne, hogy egy másik kérdésben ő kér éppen tanácsot arra, hogy mit tegyen ha a felesége el akarja hagyni a gyerekükkel és ezért olyasmiket talál ki róla, hogy drogozik, hazudozik meg bűnöző, csak hogy elvehesse tőle a gyereket. Ha reálisan nézed a dolgot, akkor nekünk kívülről pont annyi rálátásunk lenne a dologra az ő elmondása alapján, mint a tiédnél. Tehát maradjunk annál, hogy elfogadom amit mondasz.

A családsegítőnek, gyerekvédelemnek, védőnőnek pontosan ez a feladata, hogy ilyen eseteket napvilágra hozzanak és ilyenkor segítsenek. A kis településeken is. Vagyis ha megy a védőnő vagy te mész oda, gyerekorvoshoz akár, akkor kérj segítséget. Keress rá a neten, hogy karitatív szervezet a közeledben hol van, olyan amelyik családokon, gyerekeken, egyedülálló anyákon próbál segíteni - és fordulj hozzájuk. Ha nincs pénzetek, akkor amúgy is egy ilyen szervezet segítségére lesz szükséged ha válni akarsz, hogy legyen hová menned, legyen miből élned, legyen aki segít a gyerekkel.

Ha válni akarsz, mert ehhez jogod van - akkor először el kell költöznöd, ehhez kell ahová menni tudsz. Utána már meg lehet próbálni bizonyítani az okát a válási szándéknak. Ha már mások is vannak körülöttetek, akkor lesz tanúd is arra amit te most egyedül élsz át. Nem tudom mi mást tehetnél, mert csak mert te úgy érzed még nem fogják drogtesztnek alávetni, ha amúgy nem követett el semmit. Ha meg már megtörténik a baj, azzal nem vagy kisegítve, hogy utólag megtudják drog hatása alatt volt.

2019. ápr. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
60%
Ha ilyen embernek szültél gyereket, azzal csak saját alkalmatlanságodat bizonyítod. Ha meg egy napi szinten drogozó ember túljárt az eszeden, akkor téged sem kellene egyedül hagyni szegény kislányoddal.
2019. ápr. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!