Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A feleségem meghalt. Kettönk...

A feleségem meghalt. Kettönk nevén van a lakás,3 gyermek van, így a lakás felét négyen örököljük meg. Kell e a közös költégből a rájuk eső részt fizetniük, azután, hogy tulajdonrészt szereztek?

Figyelt kérdés
A kérdésem, amikor tulajdonostársak lesznek a gyerekek, akkor kell e a közös költség rájuk eső részét fizetniük, illetve vállalniuk kell e azokat a terheket, amelyeket a lakóközösség megszavaz és így kötelező érvényű lesz minden tulajdonos számára?
2019. ápr. 18. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mivel te öröklöd a haszonélvezetet ezért nem hinném, hogy ilyen terheket ki lehetne róni a többi tulajdonostársra. (nem 100%)
2019. ápr. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
A kérdés az, mennyi idősek a gyerekek és ha már felnőtt, dolgozó emberek veled laknak-e. Ha te laksz a lakásban neked kell a költségeket fizetni akárki(k) is a tualjdonos(ok). Ha veled élnek, vagy amelyik veled él annak illik beszállni a költségekbe.
2019. ápr. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Te haszonélvezeti jogot fogsz kapni ami halálodig tart.

Haszonélvezeti joggal minden költség téged terhel, tehát közös költség, állapot megőrző felújítás (festés, csőtörés javítása, stb.)

De ezeket a hagyatéki tárgyaláson úgy is elmondják majd.

2019. ápr. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat ! Azért kérdeztem, mert az az ügyvéd, aki elözőleg is intézte az ügyeinket, azt mondta, hogy akik résztulajdonosok lettek ,azoknak a tulajdonrészük szerint állniuk kell a közös költség rájuk eső részét. is. Egyébként felnőtt dolgozó emberekről van szó.


Azt tudtam, hogy a közjegyzőnél is megtudjuk, de ez a kétféle véleményt hallottam, és ezért kérdeztem meg.


Mégegyszer köszönöm a hozzászólásokat.

2019. ápr. 19. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!