Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyet szabad? Torvenyes?...

Ilyet szabad? Torvenyes? (Parkolas/tarolohasznalat)

Figyelt kérdés
Van egy panelhaz,ele (5+ meterre) van rakva egy kerekpar tarolo (vas cucc) kb 5 kerekpar fer el. Ra van irva ,hogy magantulajdon es hogy ne hasznaljak. De ehhez van joga? Kirakja a jarda kozepere es megtiltja a hasznalatat?
2019. ápr. 19. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
27%

Tehát a "tulaj" fizet közterületfoglalásért bérleti díjat?


Én leszedném a p'csába a kiírást, és oda raknám a bringát! Közterület, magántulajdon. Ha csak hozzáértne a biciklihez akkor vagy valamelyik közteres haveromal intéztetném el az ürgét, vagy én lépnék a szájába a majomnak!


Semmi köze a tárolóhoz!

2019. ápr. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendesen körbe van festve sárgával ,mint a többi a környéken ,ugyanúgy néz ki. A többin nincs "magántulajdon" kiírás. Én arra gondoltam ,hogy azt nem is ő rakta oda ,csak rárakta a papírt... Egy roma szárzmazású úriember és a barátai szokták odarakni a bringákat
2019. ápr. 19. 11:14
 3/7 A kérdező kommentje:
((mi ez az ertekelesmod az oldalon? #1-nek 0%-os ertekelese volt ,nyomtam ra egy hasznost es meg mindig 0% :D))
2019. ápr. 19. 13:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt ír rá, amit akar, ha nem sértő másokra nézve. Viszont, ha komolyan gondolja ezt a magántulajdon-dolgot, eredj be az önkormányzahtoz, és jelentsd fel közterület jogtalan kisajátítása miatt. Mert ahhoz nincs joga.
2019. ápr. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

#1 vagyok:


Tudod ezen az oldalon nem szeretik, ha valaki egyszerűen, radikálisan old meg kérdéseket. Minél célratörőbb választ ad valaki, annál inkább dislike-olják.


Miért? Mert így kizártam egy csomó okoskodást, fejtegetést, felesleges szájtépést. Nem vagyok a "szereplési vágyasok" kedvence! :D

2019. ápr. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy magántulajdon, lehet, hogy nem. Ezt innen nem lehet eldönteni.

Hogy a tároló magánterületen áll-e, azt a földhivatalban tudod megnézni. A panelházhoz tartozó terület általában nem a faltól falig tart, hanem a ház mellett még egy rész a házhoz tartozik, elég sok esetben - de nem mindig persze - az út menti járdáig tartó rész.

Ennek a résznek a hivatalos megnevezése az, hogy "közforgalom számára megnyitott magánterület". Vagyis, ott bárki jogszerűen tartózkodhat. De mivel alapjában magánterület, ezért a lakóház közössége elhelyezhet ott a ház tulajdonába tartozó kerékpártárolót. Még ha közterületről van szó, akkor is elhelyezhetik, amennyiben erre engedélyük van az önkormányzattól.

Akár még az is lehet, hogy ott az összes kerékpártároló magántulajdon, csak a többi helyen nem foglalkoznak vele.

Kérdezd meg az ott kerékpárt elhelyező személyektől, hogy miből gondolják, hogy magántulajdon. Hátha meg tudják mondani.

2019. ápr. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5, #6-nak:


Én a munkámból kifolyólag napi szinten tisztában vagyok a társasházakhoz tartozó magánterület, és a közterület fogalmával.


Olyan nincs, hogy közterületen-magánhasznosítás!

Kizárólag (mint azt már írtam) közterület-foglalási engedéllyel, ami bérleti díjjal jár.


Igen kicsi a valószínűsége hogy minden környékbeli házban vannak biciklitároló számára közterületet bérlők, ugyanolyan tárolót készítve, ugyanazon a módon körbejelölve.


Ezt inkább hagyjuk meg a fantasy rajongók számára.

2019. ápr. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!