Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy működik a gyakorlatban...

Hogy működik a gyakorlatban az évi 7 nap szabadsággal a munkaválalló rendelkezik féle szabály?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag az ez évi szabadságomból 1 napot sem vettem ki, és 1 hónap mulva szükségem lesz 4-5 szbadnapra, de jelenleg annyira nincs ember hogy folyamatosan túlórázok.

A MTK-ve szerint 7 nappal a munkavállaló rendelkezik, a többit a munkáltató adja ki, ha jól tudom.

Na most ha én jelzem mondjuk 1 hónappal előtte hogy én mindenképp ki veszek 5 napot az említett 7 napból akkor az ellen a munkáltató nem tehet semmit?

Nem mondhatja hogy nem engedi hogy szabadságra menjek, na de mi van ha még is csak azt mondja hogy nem enged szabira?

Mi van ha én ennek ellenére nem megyek be?

A jogszabály szerint 15 nappal előtte jeleznem kell hogy kiveszem a szabit, és a 7 napos limitig ő köteles ezt kiadni.

Mit tegyek ha nem hajlandó még sem ezt megtenni, emberhiányra hivatkozva?



2019. ápr. 19. 11:10
 1/7 mindentudó99 ***** válasza:
60%
Ilyenkor lép életbe a táppénz intézménye. Megmondod a főnöknek hogy családi okok miatt semmiképp se tudsz jönni. Mérlegeljék hogy szabira engednek e mert te ígyse úgyse jössz. Inkább elmész táppénzre.
2019. ápr. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Több választási lehtőséged van, ezek közül kettő szabályos.

1. Jobb a békesség alapon nem mész szabira, és elfogadod a helyzetet.

2. Nem mész szabira, de panaszt teszel a megfelelő helyen.

3. Az, amit az első válaszoló tanácsolt.

2019. ápr. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2 es válaszolónak azért megjegyezném....


szabályos?

jogszabály szerint jár nekem a szabadság.

nem az a megoldás egy ilyen helyzetre hogy meghúnyászkodunk

én biztos nem fogok.

Ha kell valóban elmegyek táppénzre, sőt ha felidegesítenek simán a munkaügyi bíróságra is.

És mielőtt leírnád....

Nem, nem félek hogy kirúgnak.

Nem csak köteleségei, jogai is vannak az embernek!

Amugy ha kírúgnak magukkal bacnak ki, 2 hónapja nem találnak embert, és ezért kell túlóráznom(másik kollégámmal együtt)

Ha nekik az kell hogy én se legyek, akkor legyen, én találok munkahelyet, ők eléggé nehézkesen találnak új munkavállalót, mint ahogy azt az elmúlt 2 hónap is bizonyítja.

Sajnos nem tesznek meg mindent hogy szerezzenek új embert, mert van olyan hülye(pl: én) aki túlórázik mint egy barom.

De tudod van hogy a baromnak is ki kell vennie pár nap szabadságot ha dolga van.

örüljenek hogy nem léptem még le!

2019. ápr. 19. 12:19
 4/7 mindentudó99 ***** válasza:
Lassan kénytelenek lesznek emberi bert fizetni vegre ha nem akarnak bezárni. Már az utolsó szalmaszálakba kapaszkodnak nálunk is. Nemgyőzik hozni az ukránokat. De ennyiért ők se akarnak kuli munkát végezni. Ment volna haza sok ukrán husvétkor. Nagy részük kiírt szabadságát visszamondták. Annyit érnek el vele hogy amint tudnak lelépnek. Az évi 250 óra ugye kötelezhető. De nincs ilyen nálunk. De hallani hogy a bevezetésén gondolkodnak. Semmit nem ernek vele csak ismét leszámolnak jópáran és ott vannak ahol a parz szakad szokták mondani. Kb 3-4 éve érződik az emberhiány de egyre súlyosabb. Még kb 2-3 évig lehet húzni ilyen olyan trükkökkel utána csak az marad talpon akinrendesen fizet vagy lehúzhatja a rolót. Persze ez csak az én véleményem
2019. ápr. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#12.19 Nekem nem kell bizonygatnod semmit. Azt érdemes fejben tartanod, hogy szabálytalanságra nem mentség a másik fél szabálytalansága. Ha igazolatlanul nem mész be, már nem lesz olyan egyértelmű a helyzet a bíróságon. A munkaadód kártérítést követelhet, ha a távolléted anyagi kárt okozott neki. De nem hiszem, hogy bíróság lesz ebből. Ha nagyon meg vannak szorulva, le fogják nyelni, hogy szabira mész, de az is lehet, hogy kirúgnak. Ha könnyen el tudsz helyezkedni, akkor igazából azt csinálsz, amit akarsz. De ha könnyen el tudsz helyezkedni, miért dolgozol még ott?
2019. ápr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ahol eddig dogoztam ott volt 10 munkanap nyári leállás kötelező szabadsággal. A többit mindenki akkor vette amikor akarta. Ha egy cég még ebben is tetüsködik ott kell hagyni őket.
2019. ápr. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van, hogy ha a munkaadó elrendeli, akkor havi 1 túlórára kötelezhet.

Ha olyan szemét, hogy nem adja ki a szabadságod, neked sem kell sokat túlóráznod, max annyit, amennyi kötelező benne van a szerződésedben.

2019. ápr. 27. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!