Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen perköltségre számíthat...

Milyen perköltségre számíthat az akit rajtakaptak, hogy rendszeresen dézsmálja a szomszédja lakatlan házából a kerti szerszámokat, a házat feltörte s onnan elhordja a berendezési tárgyakat? (ujjlenyomat van valamint az esetekről rengeteg rejtett

Figyelt kérdés
kamerás videó). A büntetés mi lesz? És ha a perköltségeket meg kell térítenie az milyen összeg?
2019. ápr. 19. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Többrendbeli betöréses lopás.

Ha többször is visszamentél, akkor megállhat a vád az üzletszerűen elkövetett bet. lop. miatt is.

Szóval ne a perköltség miatt aggódj, mert itt a büntetési tétel 5 és tíz év között lesz. A perköltséget majd a rabkeresményedből levonja a BV.

2019. ápr. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A sértet vagyok s az elkövetőnek van a nevén egy háza, elvileg az fedezet. Az érdekel lehet e akkora a költség hogy elárverezzék a házát vagy sem? Nekem az lenne a legjobb, ha végleg megszabadulnék tőle akár úgy is ha nem kapok vissza semmit mert már rég eladta. Legalább végetérnének a lopások. Vagy számíthatok anyagi kártérítésre is az eladott ház árából? Úgy hogy eladta amit ellopott, s már nincs a birtokában? (Értéket nehéz megbecsülni, igaz egyes tárgyak nagyjából látszanak a videón, de eleve csak nagyjából, más pedig eleve nem felismerhető, mert szatyorban vitte el háznak kertnek olyan pontjáról amit a kamerák nem néznek, csak azt tudom, hogy mi tűnt el.
2019. ápr. 19. 14:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Biztosítás nem volt betörésre és vagyontárgyakra?
2019. szept. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ha van az csökkenti a perköltségeket?
2020. máj. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!