Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetést kaphat a...

Milyen büntetést kaphat a bolt, ha egy vevőt nem hajlandó egy sértődés miatt kiszolgálni? Hol tudok ÍRÁSBAN (hogy nyoma maradjon) ANONIM módon feljelentést tenni? (a bolt címe: 1111 Budapest XI. kerület Lipótváros Budafoki út 20. )

Figyelt kérdés
Én már úgyse megyek oda többet vásárolni mert horror árak vannak és bunkók! Azt viszont tudni akarom, hogy ANONIM módon hogyan jelenthetem fel őket, ugyanis a vásárlók könyvét sem voltak hajlandók odaadni! Amint az utcára értem azonnal hívtam a rendőrséget de miután ki kellet volna őket hívni és az arcomat és nevemet is vállalni,-nem kértem intézkedést - mert én meg nem akarom hogy az a barom állatja szétverjen, ugyanis gyenge nő vagyok. Viszont azért abban biztos vagyok ha emiatt a boltot megbüntetnék akkor az illető alkalmazott repülne és örök életre megtanulná hogy kivel kezd ki!!!

2019. ápr. 20. 00:16
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Nekem nagyon kitalációgyanús ez a kérdés de azért megpróbálkozom választ adni.


,,Barom állatja". Ilyeneket nem alkalmaznak semmi olyan helyen, ahol emberekkel kell kapcsolatba kerülni. Vendéglátósként elképzelni nem tudom magamról, hogy durván szidalmazzam egy vendégemet, nemhogy megverjem, főleg nem, ha ,,gyenge nő".

Mivel pénzzel és alkohollal dolgozom vendéglátósként, fontos, hogy a legjobb szolgáltatást nyújtsam. Ugyanakkor nem állami cég vagyunk, édesapám a hely tulajdonosa. Ittas, vagy kötekedő, vagy viselkedni nem tudó személyt mi sem szolgálunk ki, végső esetben kitiltom az üzletből. Bizony, bármennyire hihetetlen, ehhez jogunk van. A kereskedelemben is lehet rá példa. Gyenge nő létedre, látom kiválóan forgatod a szavakat és gyönyörűen alkalmazod a magyar nyelv cifraságait.


A helyet a helyi jegyzőnél van lehetőséged ,,feljelenteni", persze mivel a ,,gyenge női' arcodat sem mered vállalni, semmit nem fognak kezdeni az ügyeddel.


A vásárlók könyvét viszont kötelesek odaadni neked, de elképzelni sem tudom, hogy nem adták oda.


Te viszont nem tudod bizonyítani azt, hogy bunkók, vagy lekezelőek, de azt sem, hogy megtagadták a vásárlók könyvébe való bejegyzés lehetőségét.


Sajnállak, de nem hiszek neked.


Lehet lepontozni ;)

2019. ápr. 20. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Egy pszichológust tudok ajánlani ahhoz, hogy ténylegesen tovább tudj lépni és ne forrjon benned a gyűlölet keltette bosszúvágyad tovább. Mert jelenleg ezt csinálod: gyűlöletből bosszút tervelsz.
2019. ápr. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Gugu Gabor ***** válasza:
Szóval ha anonim modon teszel feljelentést akkor honnan tudja hogy kuvel kezdett ki? vagy ha mégis ki tudja következtetni akkor ott a megver téged rész... ez így sehogy nem jó
2019. ápr. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%
Semmilyet. A "rendőrség" ennél komolyabb bűncselekményekkel sem foglalkozik.
2019. ápr. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én adok neked egy puszit, ha szeretnéd, hátha attól megnyugszol. :c
2019. ápr. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Ilyenkor mindig hiányzik a sztori első része, hogy MI TÖRTÉNT, mi volt a szitu, miért és miképpen is volt az a sértődés, ki volt bunkó és hogyan.

Az első válaszoló leírta hogy mit tudsz tenni. Ahogyan azt is, hogy igencsak gyanús a kérdésed.

2019. ápr. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel bűncselekmény nem történt, nem fognak büntetést sem kapni.

Te viszont kamu sztorik kitalálása helyett inkább aludj éjjel.

2019. ápr. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%
Bali, megint te vagy az?
2019. ápr. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
11. kerület mint Lipótváros? Valami sántít itt nekem.
2019. ápr. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%

Azért vigyáznod kellene, mielőtt ilyet kiírsz, mert még téged jelent fel rágalmazásért. Nem világos google térképen, melyikre gondolsz, a giroszosra vagy a Gatto Macchiatóra (ez de jó név :) de gondolom, helyszínen beazonosítható (a kint lévő tábláik szerint pedig nem igaz, hogy horror áraik vannak).

Egyébként meg ott van mellettük az ügyvédi iroda, jelentsd fel :D

2019. ápr. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!