Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tudnátok nekem segíteni ebben...

Tudnátok nekem segíteni ebben a jogi kérdésben? Hogyan lehet megírni egy tanúvallomást?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok kezdő jogsis. Krónikusan beteg édesanyámat még márciusban vittem el egy orvoshoz, azonban elnéztem a megállni tilos táblát és a Közterület Felügyelet elszállította a kocsinkat (25-ért visszakaptuk) ráadásul nővérem kapott egy feljelentést is a rendőr kapitányságtól (ő a tulajdonos), amiben az áll, hogy a Közterület Felügyelet ismeretlen személlyel szemben feljelentést tett és írásban lehetősége van nővéremnek vallomást tenni, mint tanú (8 napon belül). Roppant ideges és az eset óta állandóan engem zaklat azzal, hogy fogalmazzak meg majd egy tanúvallomást, amivel állítólag el lehet kerülni a rendőrségi büntetést (ő meg majd aláírja), ha arra hivatkozok, hogy neki nem volt tudomása arról, hogy ki vezette a járművet és nem akar terhelő vallomást tenni (rám). Máskülönben az ösztöndíjamból kell kifizetnem a büntetést amit okoztam, de anyagilag így is rosszul állok és én csak segíteni akartam édesanyámnak mert 2 hónapja volt egy pitvarfibrillációja és orvostól orvosig kellett szállítgatnom, de még rutintalan vagyok a vezetésben és nagyon elnéztem azt a táblát. Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy van-e valami jogi sablonszöveg, amit felhasználva meg tudnám írni ezt a tanúvallomást úgy, hogy elfogadják a hivatkozást és ne kelljen nekem kifizetni a büntetést vagy van-e köztetek olyan, akinek már volt hasonló ügye és megfelelő tanúvallomással nem kellett végül büntetést fizetni? Óriási hálám üldözné azt, aki tudna nekem segíteni ebben, mert így is borzasztó nehéz időszakon megyek most keresztül. :(

Köszi előre is mindenkinek.



2019. ápr. 24. 20:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
74%
A Közterület Felügyelet egy rakás idiótából áll, akik unatkoznak, de félnek valódi felügyeletet vagy szolgálatot végezni. Feljelentgetnek tilosban parkolásért, meg lejárt cetliért, büntetnek ha kiesik a szemét a púpra rakott kukából, meg ilyenek. Bezzeg az utcánkban idén a 3. autót lopják el fényes nappal. Gratulálok fiúk, csak így tovább :(
2019. ápr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
#6, #8 jólvan, látom megértettétek a kérdés lényegét. Mert ti mindig mindent szabályt betartotok, megálltok a stoptáblánál stb? Ha nekem kéne orvoshoz vinnem ilyennel egy közeli rokonom, rántanék egy kéziféket az út közepén, aztán ott hagynám az autót, ott rohadjon. Nehogy már jólét, meg emberélet múljon a sz*ros közlekedési szabályokon. Mellesleg a tilosban parkolás nem egy főbenjáró bűn, nem értem mit hisztiztek. Kérdező pedig, hát kerülje legközelebb az ilyesmit azon a környéken :)
2019. ápr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

"Ha nekem kéne orvoshoz vinnem ilyennel egy közeli rokonom, rántanék egy kéziféket az út közepén, aztán ott hagynám az autót, ott rohadjon"


Krónikus betegség hosszú ideje fent álló. Valószínűleg szakrendelésre mentek időpontra. Leparkolhatott volna rendesen is.


Akkor lenne igazad, hogyha életveszélyes állapotba viszel be valakit. De akkor is az SBO elé mész. És amikor bevitted a beteget kimész és leparkolsz máshova, hogy a mentőnek legyen szabad helye.

2019. ápr. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
A büntetést mindenképpen ki kell fizetned. Csak pontot nem fogsz kapni. A büntetés csekken érkezik. Ha nem fizeted be akkor le kell ülni a büntetés árát.
2019. ápr. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

És a tilosban parkolás pár hozzá szólónak:


Undorító dolog amikor valaki nem szabályosan parkol. Főleg, ha olyan helyen állsz meg, hogy a forgalomba résztvevők például kereszteződésnél nem látnak ki tőled.

2019. ápr. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
22%

Már bocs, de mit képzelsz magadról, hogy beszélsz azzal aki a te kérdésedet hajlandó volt elolvasni és arra válaszolni is?

Menny a sunyiba!

És itt játszod a kis nebáncsvirágot, hogy jaj, "17 éves lány vagyok kezdő jogsis" meg "elnéztem a megállni tilos táblát ".

Bánom, hogy megpróbáltam segíteni. Annak aki mással - mindegy ki hogyan szól hozzá és egyetértek-e azzal amit leírt, azzal így beszél, az nem érdemli meg.

Te "Szerencsétlen senki. -_-"

2019. ápr. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

#17: "hogy beszélsz azzal aki a te kérdésedet hajlandó volt elolvasni és arra válaszolni is"


Komolyan nem esik le neked, hogy csak lelkileg akar nyomást gyakorolni rám ez a kis senki troll? Egy ép pozitív tanácsod/kommentet nem írt csak szítja a hangulatot és dörzsöli a kezét a billentyűzet előtt, hogy hátha a kardomba dőlök még jobban. De kár a gőzért mert már megoldottam és semmi gond nincs a továbbiakban. A többieknek pedig nagyon köszönöm a POZITÍV válaszokat.

2019. ápr. 26. 10:46
 18/25 anonim ***** válasza:

NEM. ITT te voltál bunkó, leleplezted magadat. Az, akinek megpróbáltad mutatni magad a kérdésedben, az a személy soha nem írt volna le egy ilyen mondatot senki semmilyen megnyilvánulására.

Nyilvános kérdést írtál ki amire BÁRKI BÁRMIT válaszolhat. Ha neked nem tetszik akkor lapozol és ennyi.

Az pedig, hogy a nem tetszésedet milyen módon és stílusban teszed meg, az TÉGED minősít. Az a válaszod egy tapló, nagyképű senki válasza volt. ha nem akarod hogy mások lássák, hogy ilyen vagy akkor ne írj le ilyen választ soha, senkinek, semmiért!

2019. ápr. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Kérdező, na h sikerült megoldani?:)
2019. ápr. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

46%-os. Köszönöm a válaszod a kérdező felé, mégha nem is biztos, hogy egyetértessz azzal amit írtam.


"Any***al szórakozz te nyomorék kis troll! Már el is van intézve a dolog. Méghogy leülni... Szerencsétlen senki. "


Még jó, hogy csak a megállni tilos táblát nézted el. Bár ez sem tudom, hogy lehet elnézni. Mi lett volna, ha a piros lámpát nézed el és gyalogosokat ütsz el? Vagy legközelebb majd a járdán parkolsz vagy elnézed a parkolót és mozgáskorlátozott helyre állsz papír és mindenféle indok nélkül (mint a sok, tahó parkoló) és elveszed a helyet olyanok elől akik tényleg rászorulnak? Vagy esetleg a szakrendelő várójába parkolsz le? Nehogy már kisit sétálni kelljen.


Ez az alpári viselkedés, amit írtál nekem nem való egy lányhoz. Főleg nem egy 17 éveshez. Szégyelheted magad. Bár gondolom elég laza nevelést kaphattál. Csoda, hogy a világodban képes vagy arra, hogy a szüleidet orvoshoz elvidd. Sokan még ez sem teszik meg. Szóval ez az egyetlen egy pozitív dolog feléd nézve.


Kötve hiszem, hogy el is van intézve a dolog. Maximum annyiban van elintézve a dolog, hogy a büntetést kifizettétek. Ez csak szabálysértés. Közigazgatási bírsággal sújtható, tehát a bírság sem lesz ördöngő nagy összeg. A gyorshajtásért többet számláznak ki. A rendőrségre meg ilyenkor beszoktak hívni, hogy elmondd a nézőpontodat, de ettől függetlenül a büntetés jogos lesz. De ilyenkor a tulajdonost hívják be vagy az üzembetartót és nem azt aki vezetett, hiszen a rendőrség nem fogja tudni ki vezetett. Aztán a tulajdonos vagy üzembentartó megmondja ki volt, vagy esetleg vele megy az aki vezetett.


És képzeld el. A büntetést le lehet ülni. Kapsz 15 ezer forintos büntetést és te nem fizeted ki. Szerinted mi fog történni? A bíróság elrendeli azt, hogy a büntetés helyett letöltheted ezt az időt. 5000 Ft / nap. Tehár 15 ezer forint estében 3 nap elzárás. De ezt ki lehet váltani közmunkával is. (De ezt csak akkor, ha nem vagy hajlandó kifizeti).


Én nem érzem magamat szerencsétlen senkinek és szerintem egyenlőre többet éltem meg, mint te és többet is értem el az életben, ha valóban 17 éves vagy.


A válaszom nem trollság volt. Néhány válasz a többi hozzászólónak címezve volt. Láthattad. Valamelyik meg neked. Teljesen, normálisan, tényeket közölve.



DE!!!!


Legközelebb!!!


Ne


Gyakorikérdésekre írj, ha jogi kérdést szeretnél feltenni.


RENGETEG ügyvéd dolgozik. Szépen fogod magad, keresel egyet, elmész, kifizeted a pénzt és megkapsz minden információt!


Szép napot.

2019. ápr. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!