Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tudnátok nekem segíteni ebben...

Tudnátok nekem segíteni ebben a jogi kérdésben? Hogyan lehet megírni egy tanúvallomást?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok kezdő jogsis. Krónikusan beteg édesanyámat még márciusban vittem el egy orvoshoz, azonban elnéztem a megállni tilos táblát és a Közterület Felügyelet elszállította a kocsinkat (25-ért visszakaptuk) ráadásul nővérem kapott egy feljelentést is a rendőr kapitányságtól (ő a tulajdonos), amiben az áll, hogy a Közterület Felügyelet ismeretlen személlyel szemben feljelentést tett és írásban lehetősége van nővéremnek vallomást tenni, mint tanú (8 napon belül). Roppant ideges és az eset óta állandóan engem zaklat azzal, hogy fogalmazzak meg majd egy tanúvallomást, amivel állítólag el lehet kerülni a rendőrségi büntetést (ő meg majd aláírja), ha arra hivatkozok, hogy neki nem volt tudomása arról, hogy ki vezette a járművet és nem akar terhelő vallomást tenni (rám). Máskülönben az ösztöndíjamból kell kifizetnem a büntetést amit okoztam, de anyagilag így is rosszul állok és én csak segíteni akartam édesanyámnak mert 2 hónapja volt egy pitvarfibrillációja és orvostól orvosig kellett szállítgatnom, de még rutintalan vagyok a vezetésben és nagyon elnéztem azt a táblát. Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy van-e valami jogi sablonszöveg, amit felhasználva meg tudnám írni ezt a tanúvallomást úgy, hogy elfogadják a hivatkozást és ne kelljen nekem kifizetni a büntetést vagy van-e köztetek olyan, akinek már volt hasonló ügye és megfelelő tanúvallomással nem kellett végül büntetést fizetni? Óriási hálám üldözné azt, aki tudna nekem segíteni ebben, mert így is borzasztó nehéz időszakon megyek most keresztül. :(

Köszi előre is mindenkinek.



2019. ápr. 24. 20:58
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Gondolom tiltották a szélsőséges választ, mert már nem látom. (nem is láttam) Mindenesetre az utolsónak igaza van. Viszont tartom az álláspontom, ez a tilosban parkolós dolog nem kivégzésre okot adó tett, ha muszáj akkor muszáj. Van ilyen. De lehetőleg ésszel. Nyilván a közért előtt nem kell tilosban parkolni, de vannak olyan helyzetek, mikor egyszerűen nincs idő olyannal foglalkozni, ami legfeljebb bosszúságot okoz másnak
2019. ápr. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Igen. De van olyan amikor a tilosban parkolás miatt történik a baleset. Városon belül. Ha olyan helyre állnak, ami beláthatatlan teret hoz létre. Vannak olyan helyzetek, amiket nem szabad .


A vezetésbe pedig nincs olyan, hogy "elnéztem".

2019. ápr. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Én is ezt magyaráztam neki, hogy vezetésben nincs "elnéztem" . A parkolás is s vezetéshez tartozik.

Hiába mondjátok neki, aki már nem ért vele egyet az már rossz ember:D .

2019. ápr. 27. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Amúgy az az érdekes, hogy sok-sok embert a forgalmi vizsgán azért buktatnak meg, mert nem tud normálisan leparkolni.... (Csak megjegyzés az utolsó hozzászólónak).
2019. ápr. 27. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Így van. Igaz.
2019. ápr. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!