Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bolti lopás utáni következmények?

Bolti lopás utáni következmények?

Figyelt kérdés

sziasztok, elkövettem életem legnagyobb hülyeségét, és kb. 20 ezer forint körül bolti lopást követtem el... Mérhetetlenül megbántam már, és soha többet nem fogom ezt csinálni.


17 éves vagyok, több mint 30 napja történt ez, szabálysértésnek mondták, kihallgattak és elmehettem. Azt mondták pénzbírságot adnak majd, de még visszanézik a kamerafelvételeket.


Azt olvasom viszont, hogy a bírságot 30 napon belül be kell fizetni, de ez már letelt és nem kaptam még semmit... ez a 30 nap az elkövetéstől számolt 30 nap vagy a csekk megérkezésétől számított?


A kérdésem tehát az lenne, hogy kb. mikorra jön meg a csekk, vagy lesz még valami így is, hogy letelt az a 30 nap? köszönöm a válaszokat, és méh elmondanám, hogy már minden lehető módon próbálom jóvá tenni a baklövésemet, és tényleg mélységesen megbántam. köszönöm a válaszokat



2019. ápr. 26. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hogy tudnád befizetni azt, amit meg sem kaptál? Értelemszerűen mikor megkapod a végzést, abban le lesz írva hogy mik a következmények és mit kell csinálnod. Ez nem egyik napról a másikra történik, simán eltelhet 30 nap is az eset óta.
2019. ápr. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
50 ezer Ft alatt szabad lopni, mert csak szabálysértésnek számít és nem jár érte büntetés.
2019. ápr. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
90%
Ha nem tudod befizetni, akkor választhatsz az adósok börtöne és a közmunka között.
2019. ápr. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

50 ezer ft alatt szabálysértés. És elzárással is büntethető.


Vannak ám 50 ezer alatti szabálysértési értékhatáron belűl is elkövetett bűncselekmények.

Pl, ha lop valaki 1000 ft-értékben, hiába szabálysértés, vannak kritériumok amelyek felminősítik bűncselekménnyé.

2019. ápr. 27. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mikor jött meg a csekk? Mennyit kellett fizetned?
2020. nov. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!