Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Weboldalak elkérhetik a...

Weboldalak elkérhetik a személyi igazolványomat?

Figyelt kérdés
Egyre több weboldalt fedezek fel, ahol kérnek személyigazolványt és lakcímkártyát. Például facebookon is ha felmerül a gyanú, hogy nem valódi a profilod, akkor ahhoz hogy felold a fiókodat személyi igazolványt kérnek. Ilyet megtehetnek?

2019. ápr. 27. 17:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Meg. Te meg megteheted, h nem mutatod meg.
2019. ápr. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Igen, megtehetik. Ne regisztrálj olyan oldalra, ami 18+-os és te még nem vagy annyi
2019. ápr. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
És ez teljesen törvényes hogy elkérik a személyigazolványom? Hiszen így bárki létrehozhat egy weboldalt azzal a feltétellel hogy küld be a személyigazolványod és lakcímkártyád.
2019. ápr. 27. 17:48
 4/15 A kérdező kommentje:
Emlékeim szerint a facebook nem 18+-os. ;) Egyébként elmúltam 18. Meglepő mi?
2019. ápr. 27. 17:49
 5/15 anonim ***** válasza:
53%

A Face-en kívül hol láttál még ilyen oldalt?

Egyébként persze, elkérhetnek bármit. Én is elkérhetem a bankkártyád adatait. Más kérdés, hogy neked nem kell megadnod. Ha a fész elkéri a személyi igazolványom másolatát, akkor b...sszák meg, csinálok új fiókot.

2019. ápr. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a facebookon elkérik hogy feloldják a fiókodat, az a te érdeked. Ha feloldanák másnak, és hozzáférne a dolgaidhoz, akkor meg azért pampognál
2019. ápr. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Miért oldanál fel másnak? Letiltják a fiókomat, mert habiszti másnak adom ki. Milyen másnak feloldásról beszélsz?
2019. ápr. 27. 17:55
 8/15 A kérdező kommentje:
Hiába csinálok új fiókot jobb esetben pár nap rossz esetben néhány óra alatt ismét tiltásra került a fiók, mert nem hiszik el hogy az az igazi nevem, amit megadtam.
2019. ápr. 27. 17:56
 9/15 anonim ***** válasza:
96%
Elmúltam már harminc, mikor elkérték egy szórakozóhelyen a személyimet belépéskor. Olyan volt, mintha illatos extraszűz olívaolajjal kenegetnék a lelkem.
2019. ápr. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
97%
Elkérhetik. Neked meg nem kötelességed megmutatni. Nekik ilyenkor nem kötelességük hozzáférést biztosítani a szolgáltatásukhoz.
2019. ápr. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!