Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Alperesként, polgári per...

Alperesként, polgári per során, hogyan bizonyíthatnám az ártatlanságomat, ha a bizonyítékaimhoz egyedül nem tudnék hozzáférni? Rendőrség segíthet?

Figyelt kérdés

Most feltételezzük azt, hogy rágalmazás történt, és a felperes megpróbál tőlem hamis vádakkal és bizonyítékokkal kártérítést kicsalni! Nekem volnának bizonyítékaim az ártatlanságomra, de nincsenek nálam, mert mondjuk régi munkahelyemen vannak, ahonnan nem akarják kiadni, vagy külföldön, vagy egyéb helyen, és én nem tudok egyedül hozzáférni, így nem tudom felmutatni.

Ilyenkor mit tehet az alperes? Rendőrség, mint végrehajtó szerv, segíthet a bizonyítékaim megszerzésében?


Kvázi azt mondom a bíróságnak: "be tudom bizonyítani az ártatlanságom, ott a bizonyíték a régi munkahelyi laptopomon, de a régi főnököm nem akarja ideadni a laptopot..."



2019. máj. 12. 00:33
 1/3 anonim ***** válasza:
92%
A felperesnek kell bizonyítania a bűnösségedet, nem neked az ártatlanságodat.
2019. máj. 12. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Adj információt a bíróságnak és ő hivatalból kikéri.
2019. máj. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tehát a lényeg, hogy hivatalból intézkednek, hasonlóan egy büntető eljárásnál, értem, köszönöm!
2019. máj. 12. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!