Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha olyan betegséget találnak...

Ha olyan betegséget találnak ami 1-2 napon belül műtendő akkor a munkáltató ezt a szitut el kell fogadja? Vagy simán kirúghat?

Figyelt kérdés

Ha olyan súlyos betegséget találnak valakinél hogy 1-2 napon belül műtik is (daganatos jellegű) és azért várhatóan az utókezelés és felépülés sem éppen rövid idő lesz, vagyis az alkalmazott minden előzmény nélkül hónapokat fog hiányoznii várhatóan-akkor ezt a szitut a munkáltató tetszik nem tetszik el kell fogadja?


Vagy simán kirúgja úgyis az alkalmazottat ha akarja?


2019. máj. 12. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Betegállomány alatt nem lehet kirúgni, én úgy tudom. Márpedig ha ilyesmi kiderül, akkor azonnal betegállományba veszik.
2019. máj. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Utána viszont azt csinál a munkáltató, amit akar...
2019. máj. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Betegállomány alatt nem lehet kirúgni, én úgy tudom"


Akkor rosszul tudod. Simám kivághatnak betegáll alatt is.


[link]


És ez még a jogszerűség keretein belül marad.


Arról ne is beszéljünk mi van ha a munkáltató nem jogszerű. mert akkor meg azt tesz amit csak akar.

2019. máj. 12. 12:43
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem jogszerű munkáltatóval kapcsolatban eleve fölösleges a kérdés, persze, hogy azt tesz, amit akar.

Ha viszont tudod azt is, hogy jogilag mi a helyzet, akkor miért tetted fel a kérdést?

2019. máj. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
3: Balu, olyat akkor sem csibálhatnak, hogy megbetegszel, és közlik, hogy vissza se menjél többet. Le is van írva az oldalon, amit belinkeltél. Azt megtehetik, hogy közlik veled akár még a táppénz alatt, hogy ha visszamész, az első munkanapodat tekintsd a felmondási hónapod indításának.
2019. máj. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
Troll alert!
2019. máj. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mindentudó99 ***** válasza:
Persze az se mindegy próbaidő alatt történik e.
2019. máj. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!