Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Politika » Törvények, jog

A kérdés

Ilyenkor mi történne informatikai OKJ vizsgán?

Ezt a kérdést már feltettem a Közoktatás, tanfolyamokba pár napja, de csak veszekedtek kommentben hogy a magyar iskolák milyen sz.. szóval most megpróbálom itt, hátha itt vannak értelmesebbek is.

Lehetne akár érettségin vagy bármilyen vizsgán, nem kell feltétlen leragadni az OKJ-n. (főleg emiatt megint csak az OKJ-t szidni hogy értelmetlen stb)

Tehát mi történne ha a kész munkánk elveszne? Elsősorban informatikára gondolok. Nem olyan nehéz elképzelni, mert mi pl 10+ éves gépeken írtuk, fél óra késés volt mert nem mindenkinek kapcsolt be, vagy indult el az adott program időre. (persze annyival tovább is maradtunk). Üzleti környezetben egy HDD-t nem több mint 5 évig használnak, utána kukázzák. Egy 10-12 éves HDD gyakorlatilag bármikor kipurcanhat.

Na tehát a kérdés, ha elveszne, akkor mi lenne velünk?

Így jártunk, októberben újra? Ha igen, akkor a jogviszonyt is meghosszabbítják? Vagy év végi jegyet számolnának fel soron kívül mint anno a matek érettségi botránynál?

Amúgy természetesen nem történt meg nálunk (akkor gondolom csak szóltak volna hogy baj van xD), csak érdekel, mert beszélgettünk róla a többiekkel vizsga előtt amíg vártunk a kezdésre.

máj. 16. 11:03  Privát üzenet  

A válaszok

Egyébként nemcsak a közoktatás, de minden oktatás egyre nagyobb bajban van, tehát valóban bármi megtörténhet. Valami ártatlan közreműködőnek kitörnék a nyakát, ha a média túlságosan felkapná. Ha nem, akkor eltussolnák, megmondhatatlan, mi a következmény, mert a konkrét helyzettől függene.

Azonban az informatikai eszközökről és képességeikről kicsit torz az elképzelésed. Nekem 10+ éves PC-m van és nem cserélném el. Elég jól feltuningoltam. Nem dobnak ki 5 éves HDD-t, csak ott, ahol dilettáns vezetők alkalmatlan szakemberekkel dolgoznak. De ott az eredmény nem is emiatt pocsék. Egy 10-12 éves kevésbé purcanhat ki, mint egy mesterségesen hibás alkatrésszel ellátott mai. mert ugye a fogyasztói társadalom.

Szóval nem veszne el. Tisztességes szoftver a környezetnek megfelelő időközönként ment. Vizsgafeladatnál lényegében egy-két perc munka veszhet el. Azonban vegyük figyelembe a kezdetben írottakat. Az lehet, hogy alkalmatlan emberek írtak alkalmatlan szoftvert, és emiatt baj lehet. Például a felsőoktatási környezetben fut egy Neptun nevű szennytermék, ami annyira nem rossz, hogy folyamatosan botrányok legyenek, de annyira igen, hogy mérhetetlenül megkeserítse szegény használói életét.

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont máj. 16. 11:18 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

De, kidobnak :D Persze nem consumer felhasználókról beszélünk, hanem nagyvállalatokról. Az hogy a tied teljesen jól működik 10 év után az csak szerencse, akkor a 90%-uk már rég csapágyas és meg sem lehet maradni mellettük. Illetve egy suli HDD napi 24 órából legalább 12-t megy, a tied meg gondolom 2-4 között.

(HDSentinel-t indíts a 10 éves HDD-den, 100% biztos vagyok hogy írni fogja hogy hibázott már élete során)

Na mind1 nem ez a kérdés. Amúgy én konkrétan arra gondoltam hogy kész a vizsga, kikapcsolom a gépet, majd amikor kis idő után jön a rendszergazda hogy lementse az adatokat pendrive-ra vagy bármire hogy elvigye a javító tanárnak akkor "disc failure error" :D

Ha a szoftver kifagy és tönkreteszi a mentett állományt is akár, akkor az elveszett időt amúgy vissza kapjuk vizsgán. Ha a vége előtt 1 perccel, elvileg akkor is.

Tehát a válaszod végülis az hogy megmondhatatlan mi lenne?

# 2/9Időpont máj. 16. 11:39 Privát üzenet
Koplárovics Béci nevű felhasználó válasza:

Érettséginél ha neked fel nem róható okból (így van a rendeletben leítva) nem sikerül befejezni a vizsgát (pl eltűnik a dolgozat, balesetet szenvedsz, ilyesmi), akkor ún pótló vizsgát kell tenned. Ez nem a pótvizsga. Ilyenkor nyilván meghatározzák, hogy mikor, miből, hogyan kell pótvizsgázni.

Kb ilyesmit tudok elképzelni egy informatika vizsgán, ahol pl elmegy az áram vizsga közben (pl mert egy autó kicsap egy oszlopot - ezzel nem szeretnék ötletet adni!), hogy akkor belátható időn belül megismétled a vizsgát. Azaz nem ősszel pótvizsgán, hanem mondjuk pár napon belül.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont máj. 16. 11:49 Privát üzenet
Vagy pótlóvizsga vagy évvégi jegy megajánlás.

A válaszíró 51%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont máj. 16. 11:52 Privát üzenet

Hát nem tudom, hogy kisebb helyeken hogyan meggy az info érettségi, de amikor én érettségiztem, akkor nálunk alapból nem a gépre, hanem egy hálózati meghajtóra kellett menteni mindent, és arról a meghajtóról a szerver kb 5 percenként csinált biztonsági mentést egy másik gépre. Így még ha a szerver meggy is tönkre, lehetett volna folytatni a vizsgát.

Nagyvállalatok a szervereiknél pedig meghibásodás esetén szokták cserélni a HDD-ket, az információ megőrzésének a biztonságát nem a gyakori HDD csere, hanem a redundáns tárolás szolgálja.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/9Időpont máj. 16. 12:10 Privát üzenet
A szerverre mented a kész feladatokat és nem a gépre. Ha be is sül a gép akkor a mentésed megvan. Szólsz. Jegyzőkönyvbe veszik és átülsz másik géphez. Ha nem a szerverre mentessz a saját felelősséged. Ha már informatikából tesz valami vizsgát ennyit tudnia kéne.

A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont máj. 16. 14:28 Privát üzenet
Ha nem mentettél elég gyakran, akkor az a te hibád. Ezt minden informatikatanárnak meg kell tanítania. Ha kipurcan a merevlemez, az nem a ti hibátok. Akinek elveszett a dolgozata, az hamarosan (esetleg egy hétvégén) vizsgázhat újra, nem kell őszig várnia. Ha csak az eredmények vesztek el, akkor a dolgozatokat újra lehet értékelni.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont máj. 16. 17:53 Privát üzenet

Világméretű multiknál dolgoztam, 3 évente gépcsere volt mindenhol, akkor is, ha nem akartam xD

Hosszabb adattárolásra meg nem HDD ket hadználtak

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont máj. 16. 18:13 Privát üzenet
Koplárovics Béci nevű felhasználó válasza:

"Világméretű multiknál dolgoztam, 3 évente gépcsere volt mindenhol, akkor is, ha nem akartam xD"

Most meg a magyar közoktatásról van szó, ahol 10 évente akkor sem cserélnek gépet, ha akarnak. Kivéve, ha valamelyik világméretű multi kifejezetten nekik ajánlja fel a leselejtezett 3 éves gépeket. "Kissé" más világ...

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont máj. 17. 06:40 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mi történhet akkor, ha egy weboldal/egyéb informatikai szolgáltatás üzemeltetője nem adja ki a hatóságnak xy felhasználója adatait Magyarországon?
Ilyenkor most mit tegyek? Télleg igy van? Keresek másik Ügyvédet? Lehet hogy az ügyvéd csak átfutotta a dolgot és hülyeségetmondott?
Társkeresőn valaki az én képeimmel regisztrált! Ilyenkor mit lehet tenni?
Ilyenkor mit lehet tenni?
Nem kaptam csekket, ilyenkor mi van?
Egy korabbi vegrendelet szerint en vagyok az orokos. A mama halalakor papa nem mondta el anyanak, hogy o orokolt a mama utan. Mi van ilyenkor? (mama halala utan a donteskor...

Kérdések a Politika rovatbólKérdések a Törvények, jog rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!