Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyenkor mi történne informati...

Ilyenkor mi történne informatikai OKJ vizsgán?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést már feltettem a Közoktatás, tanfolyamokba pár napja, de csak veszekedtek kommentben hogy a magyar iskolák milyen sz.. szóval most megpróbálom itt, hátha itt vannak értelmesebbek is.


Lehetne akár érettségin vagy bármilyen vizsgán, nem kell feltétlen leragadni az OKJ-n. (főleg emiatt megint csak az OKJ-t szidni hogy értelmetlen stb)


Tehát mi történne ha a kész munkánk elveszne? Elsősorban informatikára gondolok. Nem olyan nehéz elképzelni, mert mi pl 10+ éves gépeken írtuk, fél óra késés volt mert nem mindenkinek kapcsolt be, vagy indult el az adott program időre. (persze annyival tovább is maradtunk). Üzleti környezetben egy HDD-t nem több mint 5 évig használnak, utána kukázzák. Egy 10-12 éves HDD gyakorlatilag bármikor kipurcanhat.


Na tehát a kérdés, ha elveszne, akkor mi lenne velünk?

Így jártunk, októberben újra? Ha igen, akkor a jogviszonyt is meghosszabbítják? Vagy év végi jegyet számolnának fel soron kívül mint anno a matek érettségi botránynál?


Amúgy természetesen nem történt meg nálunk (akkor gondolom csak szóltak volna hogy baj van xD), csak érdekel, mert beszélgettünk róla a többiekkel vizsga előtt amíg vártunk a kezdésre.


2019. máj. 16. 11:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyébként nemcsak a közoktatás, de minden oktatás egyre nagyobb bajban van, tehát valóban bármi megtörténhet. Valami ártatlan közreműködőnek kitörnék a nyakát, ha a média túlságosan felkapná. Ha nem, akkor eltussolnák, megmondhatatlan, mi a következmény, mert a konkrét helyzettől függene.


Azonban az informatikai eszközökről és képességeikről kicsit torz az elképzelésed. Nekem 10+ éves PC-m van és nem cserélném el. Elég jól feltuningoltam. Nem dobnak ki 5 éves HDD-t, csak ott, ahol dilettáns vezetők alkalmatlan szakemberekkel dolgoznak. De ott az eredmény nem is emiatt pocsék. Egy 10-12 éves kevésbé purcanhat ki, mint egy mesterségesen hibás alkatrésszel ellátott mai. mert ugye a fogyasztói társadalom.

Szóval nem veszne el. Tisztességes szoftver a környezetnek megfelelő időközönként ment. Vizsgafeladatnál lényegében egy-két perc munka veszhet el. Azonban vegyük figyelembe a kezdetben írottakat. Az lehet, hogy alkalmatlan emberek írtak alkalmatlan szoftvert, és emiatt baj lehet. Például a felsőoktatási környezetben fut egy Neptun nevű szennytermék, ami annyira nem rossz, hogy folyamatosan botrányok legyenek, de annyira igen, hogy mérhetetlenül megkeserítse szegény használói életét.

2019. máj. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De, kidobnak :D Persze nem consumer felhasználókról beszélünk, hanem nagyvállalatokról. Az hogy a tied teljesen jól működik 10 év után az csak szerencse, akkor a 90%-uk már rég csapágyas és meg sem lehet maradni mellettük. Illetve egy suli HDD napi 24 órából legalább 12-t megy, a tied meg gondolom 2-4 között.

(HDSentinel-t indíts a 10 éves HDD-den, 100% biztos vagyok hogy írni fogja hogy hibázott már élete során)


Na mind1 nem ez a kérdés. Amúgy én konkrétan arra gondoltam hogy kész a vizsga, kikapcsolom a gépet, majd amikor kis idő után jön a rendszergazda hogy lementse az adatokat pendrive-ra vagy bármire hogy elvigye a javító tanárnak akkor "disc failure error" :D


Ha a szoftver kifagy és tönkreteszi a mentett állományt is akár, akkor az elveszett időt amúgy vissza kapjuk vizsgán. Ha a vége előtt 1 perccel, elvileg akkor is.


Tehát a válaszod végülis az hogy megmondhatatlan mi lenne?

2019. máj. 16. 11:39
 3/9 Koplárovics Béci ***** válasza:

Érettséginél ha neked fel nem róható okból (így van a rendeletben leítva) nem sikerül befejezni a vizsgát (pl eltűnik a dolgozat, balesetet szenvedsz, ilyesmi), akkor ún pótló vizsgát kell tenned. Ez nem a pótvizsga. Ilyenkor nyilván meghatározzák, hogy mikor, miből, hogyan kell pótvizsgázni.

Kb ilyesmit tudok elképzelni egy informatika vizsgán, ahol pl elmegy az áram vizsga közben (pl mert egy autó kicsap egy oszlopot - ezzel nem szeretnék ötletet adni!), hogy akkor belátható időn belül megismétled a vizsgát. Azaz nem ősszel pótvizsgán, hanem mondjuk pár napon belül.

2019. máj. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vagy pótlóvizsga vagy évvégi jegy megajánlás.
2019. máj. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, hogy kisebb helyeken hogyan meggy az info érettségi, de amikor én érettségiztem, akkor nálunk alapból nem a gépre, hanem egy hálózati meghajtóra kellett menteni mindent, és arról a meghajtóról a szerver kb 5 percenként csinált biztonsági mentést egy másik gépre. Így még ha a szerver meggy is tönkre, lehetett volna folytatni a vizsgát.

Nagyvállalatok a szervereiknél pedig meghibásodás esetén szokták cserélni a HDD-ket, az információ megőrzésének a biztonságát nem a gyakori HDD csere, hanem a redundáns tárolás szolgálja.

2019. máj. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A szerverre mented a kész feladatokat és nem a gépre. Ha be is sül a gép akkor a mentésed megvan. Szólsz. Jegyzőkönyvbe veszik és átülsz másik géphez. Ha nem a szerverre mentessz a saját felelősséged. Ha már informatikából tesz valami vizsgát ennyit tudnia kéne.
2019. máj. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem mentettél elég gyakran, akkor az a te hibád. Ezt minden informatikatanárnak meg kell tanítania. Ha kipurcan a merevlemez, az nem a ti hibátok. Akinek elveszett a dolgozata, az hamarosan (esetleg egy hétvégén) vizsgázhat újra, nem kell őszig várnia. Ha csak az eredmények vesztek el, akkor a dolgozatokat újra lehet értékelni.
2019. máj. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Világméretű multiknál dolgoztam, 3 évente gépcsere volt mindenhol, akkor is, ha nem akartam xD

Hosszabb adattárolásra meg nem HDD ket hadználtak

2019. máj. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Világméretű multiknál dolgoztam, 3 évente gépcsere volt mindenhol, akkor is, ha nem akartam xD"


Most meg a magyar közoktatásról van szó, ahol 10 évente akkor sem cserélnek gépet, ha akarnak. Kivéve, ha valamelyik világméretű multi kifejezetten nekik ajánlja fel a leselejtezett 3 éves gépeket. "Kissé" más világ...

2019. máj. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!