Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért feljelenthetnek? (Részle...

Ezért feljelenthetnek? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Egy "üzletet" kötöttem egy sráccal.

Úgy volt, hogy 7000 Ft-ért adok neki egy fiókot. (Lényegtelen, digitális fiók)

Kifizette, majd elrontotta ezért visszaküldtem és normálisan elküldte újra.

Oda adtam pár dolgot, aztán mondtam egyiket csak később tudom oda adni. Elkezdett hívogatni, stb. Oda adtam neki.

Ezek a fiókok csak ideiglenesek, amiről ő nem tudott pedig kivan írva.

Aztán fel akart jelenteni, mert hogy már nem jók (pedig kivolt írva, hogy ideiglenes)

Adtam neki másikat, mondtam ha ez is elromlik nem érdekel azt mondta jól van.

Most megint fel akar jelenteni.

A srác kb. 12-13 éves lehet, az anyukája mondta, hogy feljelentenek úgy hogy semmit nem tud róla.

Szerintem nekem van igazam.


Egyéb információ:

Folyamatosan káromkodott a gyerek, normálisan nem bír beszélni.

Mindenről van bizonyítékom, hogy így történt.

Mi lehet a következménye?

Feljelenthetnek?



2019. máj. 16. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fiókot amit adtál nem lett volna szabad árulni, akkor információs rendszer elleni bűncselekményt követtél el azzal, hogy a jogosultságodat átruháztad. Egyéb esetben semmit sem tehetnek, ő vett valamit, te azt adtad, egy szava sem lehet.
2019. máj. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem, ez egy olyan fiók amit ideiglenesen lehet használni.

Megveszi, leírom a dolgokat és használja...

Aztán ha elromlik ez van. Ebből kapott 4-et.

5-iket később adtam oda kb 2-3 nappal, aztán mindegyik "lejárt" és most én vagyok a hibás, hogy ő nem olvasta el a dolgokat.

2019. máj. 16. 17:56
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Csalás jellegre utal, ha te úgy kereskedsz valamivel, hogy tudod hogy el fog tűnni (meg fog semmisülni), és ezt nem közlöd a vásárlóval, miközben ő abban a hitben veszi hogy valaminek a végleges tulajdonosává válik. Rosszabb fényt vet rád, ha te ezt üzletszerűen és rendszeresen megcsinálod másokkal.


A kérdésből nem derül ki, hogy mitől és miért ideiglenes csak a fiók, és ezért miért fizetne bárki is. Ha azért, mert azt hiszi hogy nem az, akkor te vered át vele. Ha szándékosan nem mondod el, hogy törlődni fog, te vered át vele, és persze a pénzt is megtartod, mert "ha az is elromlik, nem érdekel téged a következménye".

2019. máj. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Paypalon történt a fizetés, és kivolt rakva, hogy vásárlás előtt olvassa el a feltételeket stb.

Ez az ő baja, szerintem.

És nem mondtam neki, hogy nem fog eltűnni, mivel eddig mindenki tudta és elolvasta a feltételeket.

2019. máj. 16. 17:59
 5/8 A kérdező kommentje:

Azt nem mondtam neki, hogy elfog tünni de azt se, hogy megmarad. Elkellett volna olvasnia a feltételeket és információkat amit vásárlás előtt kötelező lenne.

Ebben benne van, hogy ha vásárol 24 órán belül adhatok másikat ha nem megy.

2019. máj. 16. 18:00
 6/8 A kérdező kommentje:
Viszont mást nem tudok tenni érte, és ő sem tehet semmit.
2019. máj. 16. 18:00
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazából ez most olyan, hogy elmegy a boltba, vásárol valamit aminek a hátuljára kivan írva, hogy elfogy egy idő után, ő ezt nem olvassa el, megveszi elfogy és a bolt a hibás, hogy elfogyott...
2019. máj. 16. 18:04
 8/8 anonim ***** válasza:

"Azt nem mondtam neki, hogy elfog tünni de azt se, hogy megmarad."


Na várjál. Akkor te mégis csalást követtél el. Ha bemegyek a boltba, és veszek egy üveg vizet, ha a kisbetűs cuccot nem olvasom el, akkor sem lehet azt mondani hogy hát oda van írva a hátuljára hogy a víz elfog párologni xidő múlva :D Remélem érted.


Amúgy tippelhetek hogy GTA ONLINE? Tele van a net feltört fiókokkal amiket adnak-vesznek, azonban ha valaki emailt vált egynél, jelzi az eredeti tulajnak emailben a rendszer hogy ellopták, intézkedjen hogy visszaszerezze.

2019. máj. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!