Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Politika » Törvények, jog

A kérdés
mindentudó99 nevű felhasználó kérdése:

A nők 40 év munkaviszonnyal emehetnek nyugdíjba. De nem kapnak teljes nyugdíjat. Ha elérik a rendes nyugdíjkorhatárt megkapják a teljes nyugdíjat?

máj. 18. 02:54  Privát üzenet  

A válaszok
Andizsuzsi nevű felhasználó válasza:

Nem.

A válasz 52%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont máj. 18. 07:09 Privát üzenet
Teljes nyugdíjat kapsz.Ha özvegy vagy akkor viszont az özvegyi nyugdíj nem jár az öregségi korhatár betöltéséig.

A válasz 70%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont máj. 18. 07:13 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem nincs teljes nyugdíj a 40 éves előnyugdíjnál. Az özvegyi nem érdekel. Csak azért mert ki ezt ki azt mond.

# 3/7Időpont máj. 18. 07:49 Privát üzenet

Miért nem kérdezed meg a Nyugdíjbiztosítási Igazgatóságot?

Csak egy telefon.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont máj. 18. 10:03 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Mert nem életbe vágó

# 5/7Időpont máj. 18. 16:34 Privát üzenet

Itt viszont mi alapján döntöd el, hogy melyik a helyes válasz?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont máj. 18. 16:56 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Itt sehogy. Egyébként én tudtam rosszul. Tényleg teljes nyugdíjat kapnak.

# 7/7Időpont máj. 19. 20:25 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha valaki betöltötte a nyugdíjkorhatárt és van ledolgozott évtizede, milyen esetekben mégsem kaphat nyugdíjat?
52 éves, munkanélküli vagyok, majd nem 22 év ledolgozott munkaviszonnyal el engednek előnyugdíjba?!
A 40 éves munkaviszonnyal nyugdíjba menő nők, ha elérik a 65 évet, "rendes" nyugdíjat fognak kapni, vagy továbbra is a 75 százalékát a "rendes" nyugdíjuknak?
Megszűnik-e az aktív korúak támogatása attól a naptól kezdődően, hogy bejelentett munkaviszonnyal rendelkezem?
Ha valaki 40 év munkaviszonnyal megy el nyugdíjba, akkor később, mikor betölti a nyugdíjkorhatárt, akkor utána már ő is ugyanannyi nyugdíjat fog kapni, mintha öregségivel ment...
15 es felev munkaviszonnyal, igenyelhetem a NYEST?

Kérdések a Politika rovatbólKérdések a Törvények, jog rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!