Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mivel büntethető ha valaki...

Mivel büntethető ha valaki kamerát rejt el a lakásomba?

Figyelt kérdés
Egy illető valószínűleg valami kémszoftvert telepített a számítógépemre, így látta, hogy kivel, mikor, mit beszéltem. Ezt megoldottam, újratelepíttettem a gépet, illetve a jelszavaimat is megváltoztattam a biztonság kedvéért. Azonban olyan SMS-eket kapok tőle, amelyek azokra a beszélgetésekre utalnak, amelyek otthon történtek. Szinte biztos vagyok benne, hogy kamerát és/vagy diktafont rejtett el a lakásomban. Erre lehetősége is volt. Mi ilyenkor a teendő? Érdemes átnézetnem a lakást egy erre szakosodottal vagy a rendőrséghez forduljak egyből? Mit kaphat ezért az illető?
2019. máj. 19. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogy fért hozzá az illető a gépedhez? Miért engeded meg másoknak egyáltalán, hogy a gépedhez nyúlkáljanak?
2019. máj. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nézesd át. Ők tanúk is lesznek egyúttal, ha van valami. Annak a bizonyítása, hogy ez az illető volt nehéz lesz.
2019. máj. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én rendőrséghez fordulnék, természetesen ismeretlen tettes ellen először. De elmondasz mindent majd ott és azért lesz majd ő gyanúsított, nyugi.


(ismeretlen tettes ellen azért kell először mert ha mégse lesz semmi, ő fog beperelni téged, amit elvesztesz)

2019. máj. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A volt élettársamról van szó. Nem normális, ezért is vetettem véget a kapcsolatunknak. Ennek már több, mint egy hónapja, de képtelen leszállni rólam és környezetemről.
2019. máj. 19. 20:16
 5/5 anonim ***** válasza:
3-as: a rendőrség az elején mindennél ismeretlen tettest ír. Hiába mondod meg ki volt akkor is ismeretlen tettes fog szerepelni. Szóval mindegy mit mondd.
2019. máj. 20. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!