Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire számíthatok a bíróságon?...

Mire számíthatok a bíróságon? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Nemrégiben volt egy kisebb verekedés, és érdekelne egy olyan véleménye az ügy kapcsán aki kicsit jártasabb a jogban. Szóval az egész ott kezdődött, hogy osztálykiránduláson vártunk vmire. Beszélgettünk haverjaimmal, majd az eggyik elkezdte provokálni a másikat. Hozzátenném, hogy eléggé erőszakos, nagyképű a gyerek. Én közéjük álltam, hogy ne legyen balhé. Ekkor a gyerek nekemjött elkezdett lökdösődni, én nem hagytam magam, bár azthittem csak hülyéskedik mert gyakran csinált már ilyet. Szóval az elején nem vettem komolyan, aztán nem fejezte be. Én meg nem hagytam magam. Dulakodtunk földrekerültünk, majd megint. Mikor az egyik tanár szétválasztott minket, én lefejeltem a gyereket. Látszott rajta, hogy ütni fog. Ekkor a testvére ahogy megfordultam teljes erejéből ököllel megütötte az arcomat 2x, a másik gyerek meg még egyszer. Ezután elfutottak. Eltört az orrom és letört 3 fogam.2 osztály volt ott, szemtanuk vannak bőven, térfigyelőkamerafelvétel is van. A kérdésem annyi lenne, hogy mivel ez 8 napon túl gyógyuló sérülés, súlyos testisértésnek számít. Mire számíthatok a bíróságon?

2019. máj. 19. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Mivel rengeteg tanú van plusz térfigyelő felvétel, így ez "lejátszott" ügy.


Semmi sem lesz ami téged érintene, hiszen nincs tisztázatlan kérdés. Őket el fogják ítélni, csak az a kérdés hogy mennyit kapnak?


Mivel a cselekményt társtettesi minőségben, vagyis egymást segítve követték el, nem lennék a helyükben!

Mivel letört a fogad, az maradandó egészségkárosodás.


BTK, súlyos testi sértés:


(6) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a súlyos testi sértést


a) aljas indokból vagy célból,


b) védekezésre vagy akaratnyilvánításra képtelen személy sérelmére,


c) a bűncselekmény el hárítására idős koránál vagy fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére,


d) MARADANDÓ FOGYATÉKOSSÁGOT vagy súlyos egészségromlást okozva,


e) különös kegyetlenséggel


követik el.


Ha az elsőfok túl engedékeny lenne az ítélettel, akkor fellebbezhetsz a másodfok felé erre a paragrafusra hívatkozva, minimum 1 év letöltendő szabadság-vesztést kérve!

2019. máj. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

#1 vagyok:


Hogy esetleg csak gyerekekről van szó?

Gyerekcsíny?


Ami a BTK-ban megtalálható, ráadásul minősített cselekményként, annál ezek nem lehetnek mentség.

2019. máj. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az egyik 15 a másik 17 éves.
2019. máj. 19. 19:06
 4/7 anonim ***** válasza:

A kérdezőhöz annyi kérdésem lenne, hogy tette-e bárki feljelentést? Indult-e nyomozás? Ha nem akkor nem lesz bíróság sem. Ha mégis, javaslom a korházi látlelet kikérését ugyanis az bizonyítja, hogy milyen sérüléseid vannak.

Az előző válaszolónak meg két dologot. Egyrészt te ide a minősített esetet másoltad de ez nem meríti ki egyik minősítő esetet sem. Marad sima súlyos testi sértés, ami max 3 év. Tekintettel arra, hogy kiskorúak az elkövetők (ettől még büntethetők) és gondolom majd szánják-bánják is meg valszeg büntetlen előéletűek könnyen megúszhatják. A másik meg, hogy fellebezni egyrészt nem ő fog hanem az ügyész/ügyvéd (ha ez az egész egyáltalán bíróságra jut, amiben nem igen vagyok bitos) másrészt nem a btk alapján történik a fellebbezés hanem a be. alapján.

2019. máj. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen indult nyomozás, látlelet is van, rendőr még aznap este megkapta.
2019. máj. 21. 07:57
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#1, #4-nek:


A fog letörése maradandó egészségkárosodás, vagyis maradandó fogyatékosság. Ezen ne vitázzunk, jó?


Ketten voltak akik a cselekményt elkövették? Igen.

A cselekményt ketten, egymást segítve követték el? Igen.

Ugyanarról a cselekményről, egyidőben van szó? Igen.


Társtettesek!


Kiskorúak az elkövetők? NEM!

Ezt már fiatal-korúnak hívják. (Tudod! Például Tököl.)


Fellebbezni nem ő fog? DE IGEN!

Fellebbezhet az ítélet ellen az ügyész, a vádlott, a vádlott védője, a sértett, és a sértett védője, KÜLÖN-KÜLÖN IS!


Megkérnélek, hogy miután sikerült ennyi laikus h'lyeséget összezagyválnod, FEJEZD BE!


Előre is köszi!

2019. máj. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha még valaki figyelné ezt és érdekelné a téma akkor ugynézki, hogy lassan lezárul a dolog. A fogtörésemről megállapították, hogy 8 napon belül gyógyul és mind a hármunknak könnyű testi sértés és csoportos garázdaság a vád. Ügyészi felfüggesztést javasolnak.
2020. ápr. 3. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!