Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mihez van jogom ha bunkó...

Mihez van jogom ha bunkó velem az eladó/ott dolgozó de nem vásárolok a boltban?

Figyelt kérdés

Haverom után mentem be a helyi 100-as boltba, aki ott vásárolt. Csak ő már kiment ezért a bejáraton akartam volna kimenni(nem volt egyértelmű, hogy az csak bejárat). Miután nem ment, megkérdeztem a boltost, hogy hol tudok kimenni, mire ő elég bunkón válaszolt hogy a bolt másik végében van a kijárat.

Ha így bunkóznak velem jogom van-e visszaszólni? Kitehet-e például (vagy akármilyen retorziót alkalmazhat-e)? Vagy csak akkor jelezhetek, ha vásárolok is valamit?


2019. máj. 21. 13:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
29%

Nem, csak akkor pofázhatsz neki ha vásároltál. Ha nem vásárolsz és beszólsz az illegális, bűncselekmény ami 5-10 évig terjed.

Akkor már inkább vegyél valamit és utána teljesen legálisan visszaszólhatsz neki.

2019. máj. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ezt te se gondolod komolyan, hogy egy beszólás 5-10 év. :D
2019. máj. 21. 13:18
 3/16 anonim ***** válasza:
38%
Jogod van bunkónak lenni, sokan élnek is ezzel a jogukkal. Neki viszont nincs joga ezért pofánbacni téged, de van aki ennek ellenére megtenné.
2019. máj. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%

1-es: Ha ez így lenne akkor ország jelentős része jelenleg börtönben csücsülne, ne beszélj már baromságokat.


Kérdező: Sokan akkor is beszólnak az eladóknak ha nincs rá okuk, úgyhogy igen, te is megteheted attól függetlenül, hogy vásároltál-e vagy sem, főleg ha ő kezdi a parasztkodást. Én mindig visszaszólok valamit ha tahóznak velem, mert nem bírom elviselni azokat az embereket akik úgy viselkednek mintha a seggükből rántottak volna ki és még soha nem volt ebből semmi problémám. Kitehet téged a biztonsági őr de nem éri meg nekik mert a végén ők jönnének ki belőle rosszul ha ezért rendőrségre mennél.

2019. máj. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Igen, az első válaszoló nyilván csak blöffölt.

Én sem bírom elviselni csak nem merek visszaszólni mert félek, hogy leépítenek vagy mondjuk kiraknak meg ilyesmi.

2019. máj. 21. 15:16
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem fognak kirakni csak mondjuk ne is úgy szólj vissza, hogy elküldöd az anyjába. Én csak annyit szoktam visszaszólni, hogy nyugodjon le egy kicsit, nekem sincs jobb napja mint magának, feleslegesen meg ne csesszük el egymásét még jobban. Aztán utána mondhatnád neki, hogy csak egy normális választ szeretnél a kérdésedre amit te is normálisan tettél fel.
2019. máj. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Micimacko67 ***** válasza:
15%
Kedves Kérdező, miben nyilvánult meg a bunkó válasz? Elárulnád? Rém kíváncsi lettem, hogy mi verte ki ennyire a biztosítékot nálad!
2019. máj. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ebbe nem akarok belemenni, de egyébként a haveromat meg megváratták, nem szolgálták ki egyből, hanem trécselt az eladó valaki mással.
2019. máj. 21. 15:31
 9/16 anonim ***** válasza:
11%
Jogodban áll távozni.
2019. máj. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
9: Az eladónak is jogában áll normálisan válaszolni egy normálisan feltett kérdésre, amivel ő sem élt. Látom megjöttek ide a kis szende lelkűek akiket a földbe lehetne döngölni és még akkor is egy szó nélkül mennének tovább, de attól függetlenül, hogy ti ezt csináljátok, a vásárlónak ugyanúgy joga van megvédeni magát ha parasztkodik vele az eladó minden ok nélkül.
2019. máj. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!