Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Képpel való visszaélés?

Képpel való visszaélés?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Az lenne a szitu hogy egy 14 éves lány küldött képet.Nem meztelen hanem hátulról a feneke benne van egy tangába!A feje nincs rajta.Tovább küldtem egy barátomnak és kiderült az egész ebből lehet valami probléma?Viszont nem töltöttük fel sehova és már nincs meg a kép.Kérlek segítsetek. :(

2019. máj. 23. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a gondot!

Van egy fenék, ami nem beazonosítható, lehetne akár anyádé, vagy a tiéd.

Önként küldte neked egy .ibanc, onnantól kezdve a tiéd a fenékfotó.

Miből lehetne probléma?

2019. máj. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Azért azt ne felejtsük el, hogy a Polgári törvénykönyv elég egyértelműen fogalmaz, azt mondja, hogy képmás felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges, s ez szerintem teljesen jogos is.
2019. máj. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy fenék mióta képmás?

A képmással való visszaéléshez a személynek beazonosíthatónak kell lennie.

2019. máj. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A médiumokban is eltakarják valakinek a szemét, vagy behomályosítják az arcát, hogy ne legyen felismerhető és ezzel szevasz, el van intézve a dolog. Pedig rajta van az egész teste. A képmás lényege a felismerhetőség. Ha a csajnak annyira hírhedt a feneke, hogy arról országszerte megállapítható, hogy ő Luc Gizi, akkor édeskeveset fogja érdekelni, hogy kik nézegetik.

Nyugi srác, nem lesz gond!

2019. máj. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, a képmás a Legfelsőbb Bíróság szerint az ember külső megjelenésének bemutatása, tehát nem követeli meg az arcképet. Kérdés, hogy azóta akár a Legfelsőbb Bíróság, akár a Kúria nem módosította-e ezt az álláspontot, de ha nem, akkor jogellenes a kérdező cselekménye.
2019. máj. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5

Akkor az összes TV csatorna és újság, internet jogellenesen jár el, - ahogy a 4-es is írta - mert az arcot részlegesen, vagy egészben kitakarva mutatja azokat, akik nem járultak hozzá, hogy bemutassák őket.

Én változatlanul állítom, hogy egy testrész az nem képmás, de értelmetlen ezen huzakodnunk, úgysem győzzük meg egymást!

2019. máj. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves 5-ös, 2-es vagyok, ha a képmás kérdésében nem tudunk közös nevezőre jutni, mit szól új ötletemhez, hogy becsületsértés szabálysértése az intim testrész továbbküldése, de legalábbis megállapítható.
2019. máj. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!