Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rongálással kapcsolatban...

Rongálással kapcsolatban tudok valamit tenni, hogy megtérítsék a kárt?

Figyelt kérdés
Az eset úgy történt, hogy kerékpároztam a főúton, ami a cigánysort is érinti. Eddig semmilyen probléma nem volt, de ma egy cigány gyerek csúzlival meglőtte a kerekemet és megsérült a fala. A kerék karbonszálból készűlt - ebből adódóan az értéke is magasabb -, ami nem az ilyen erőbehatásokra lett tervezve. Nem álltam meg csak visszaszoltam, voltak ott felnőttek is nem akartam megállni kutdja mit csinálnának velem. Akkor még nem is tudtam, hogy megsérült a felni. Valamit lehetne tenni? Gondolom semmit, ezektől a férgektől nem lehet semmit sem behajtani, mert ki van nyalva a seggünk és rajtunk élősködnek, de hogy csak úgy okoznak nekem több százezer fornitos kárt nekem és semmit nem tudok tenni, mondanom se kell felidegesít.

2019. máj. 26. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Az elkövetőt rongálás szabálysértése miatt bíróság elé kell állítani és a bíróság előtt követelni kell a kártérítést.


A szabálysértés elkövetése miatti bíróság elé állítást mellőzni is lehet, s csak azért polgári bíróság elé lehet állítani a személyt, hogy térítse meg a kárt, ekkor az elkövető csak kártérítést fog fizetni, nem felel a rongálás szabálysértése miatt.

2019. máj. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Sajnos elő jönnek a tárgyalásra harmincan,és egyhangúan skandálják hogy mindenért te vagy a felelős.

És ha nem lesz szerencséd még neked fog plusz pénzedbe kerülni.

Vedd komolyan amit írtam.

2019. máj. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos az elkövető még fiatalkorú is, meg hogyan tudnák behajtani? Valószínű zeró jövedelmük sose tudnák rajtuk behajtani.
2019. máj. 27. 10:58
 4/7 anonim válasza:

Csak kiverni tudod belőlük,vagy felgyújtod az egyik mercit.

Ők csak ebböl értenek,egymás között is így intézik a hasonló eseteket.

Árulkodó jel ahogy agyerek csúzlival emberekre lő,a felnőttek meg nem tesznek semmit ellene.

2019. máj. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez az. Ennyierővel kocsik szélvédőjére is lövöldözhetne és semmit nem lehet csinálni vagy akár az én vagy bárki szemét is kilőhetné.
2019. máj. 27. 14:09
 6/7 anonim válasza:
van hogy meg is teszik ezeket
2020. jún. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább hagyd a fenébe tudódó tudom hogy most jól felbaszta az agyadat ez a kis vakarék de ha rendőrségre viszed az ügyet még lehet te jársz porul főleg hogy ott voltak idősebb ismerősök bátyák tesók még te lennél a hibás mert ott mentél el rosszan esetben még akkar utánad néznek mere is laksz és szépen megjelennek nálad a szép nagy rokonság is .

Mondom ezt én mint egy roma származású ember sajnos kibaszot egy mocsok világ ..

20/roma fiú

2020. jún. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!