Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bedőlt a betonkerítés. A...

Bedőlt a betonkerítés. A szomszéd felelősségre vonható?

Figyelt kérdés

Több mint 20 éve saját pénzből kerítést csináltunk, mert a kertszomszéd nem volt hajlandó lekeríteni a saját részét. Mi pedig védtük a portánkat, kénytelenek voltunk megcsinálni. Magasság különbség van a két kert között, tehát nekünk 1,5 méter magas betonfalat kellett húzni és arra ment vasoszlopra rögzített drótkerítés szintén 1,5 méter magasan széltől szélig megy a betonfal, kb 15 méter széles a kertünk. Ez iszonyat nagy munka volt akkoriban is, és sok pénzbe került. Ők évekkel ezelőtt többször felásták a kertet és a betonfal tövébe kezdtek veteményezni, azt ugye locsolgatták, később vetemény helyett lett háztartási hulladék ott kupacba gyűjtve. Aztán a szemetet beásták a kertbe és fel is töltötték földdel a betonfal tövét. Ez a súly megnyomta a betont és tegnapelőtt az évek óta kialakult törés mentén a rengeteg eső miatt bedőlt a betonfal. Most a portánk szabadon van. A javítása sokba kerülne és újból betonfalat kellene húzni.

A trükk ebben az hogy az ő utcai frontjuk, tehát nekik kellett volna gondoskodni régen az elkerítésről. A fickó nincstelen alkoholista, szóval nem csinálja meg a javítást illetve a pénzt se lehet behajtani rajta.


Most az építésügyi hatósággal kell felvenni a kapcsolatot, de ők is mit tudnak kezdeni ezzel a helyzettel?


Annyira szörnyű hogy se az önkormányzat és egyéb szervek se tudnak intézkedni csak megy az egymásra mutogatás.


2019. máj. 31. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Terheltesd rá a telkükre, legalább nem tudják eladni se.

Amúgy ez nem ingatlan kérdés véletlenül?

Vagy jogi?

2019. jún. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát hallod, én nem tudom ez milyen kérdés és hova tartozik témakör szerint. Voltam bent tegnap érdeklődni önkormányzat illetve kormányhivatalban és ők is csodálkozva hallgattak végig, de érdemi ötletet nem tudtak mondani hova lehetne fordulni. Sőt még azt sem tudták hogy jogilag kinek kellene ezt helyreállítani. Annak idején mi csináltuk, de mivel az ő utcai frontjuk, így lesznek viták erről. Nagyon macerás ügy, de engem az aggaszt hogy minimum 100 ezer forint a betonfal újra betonozása.
2019. jún. 1. 13:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Pedig kénytelen leszel, ha ők nem csinálják meg.

A pereskedés meg 5-8 év.

És utána még mindig nem csinálják meg, hiába van ítélet.

majdnem ott leszel, ahol voltál.

2019. jún. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tudom hogy milyen jó a jogrendszerünk és mire számíthatok. Megcsinálom újra a kerítést, de előtte felméretem a kárt hogy legyen nyoma, aztán nem érdekel mi lesz az ítélet. Jelenleg nyitott az udvar és szabadon lejárhatnak hozzánk. Intézkedni se tudok a hétvége miatt.
2019. jún. 1. 14:00
 5/5 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
Történt vmi azóta?
2019. szept. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!