Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Akkor most felfüggesztett...

Akkor most felfüggesztett szabadságvesztés alatt állok egy hete vagy nem?

Figyelt kérdés

Üdvözletem mindenkinek.


Többrendbeli, üzletszerűen, folytatólagosan elkövetett csalás bűntett miatt a bíróság egy hete (nem tárgyaláson) előkészítő űlésen bűnösnek mondott ki ezért 10 hónap fogházbüntetésre ítélt, melynek végrehajtását 1 évre felfüggesztette, tehát nem letöltendő. Gondolom tudják, hogy mi a felfüggesztett.


Ezután egy kicsit még beszélt a bíró, aztán kérdezte az ügyészt, hogy elfogadja-e, az ügyész elfogadta. Ezután engem kérdezett, én viszont FELLEBBEZTEM enyhítés miatt. A kirendelt védőt is kérdezte aki elfogadta. Ha elfogadtam volna, akkor már attól a naptól jogerős és tart a felfüggesztett. Mivel én fellebbeztem ,az én szavamra elméletileg nem szabadna, hogy jogerős legyen az ítélet.


De, jogy mit is akarok ezzel kérdezni?!


Fellebbeztem és a bíró csak annyit mondott, hogy " jó " és mondta, hogy viszont látásra. Tehát el jöttem , a védő is eljött ,az ügyész maradt. Amikor jöttem el, egy A/4-es lapot adott nekem a bíró, amin rajta van, hogy 10 hó - ra ítélt 1 évre felfüggesztve. Itthon elolvastam és nem.áll rajta az, hogy én fellebbeztem.


A fellebbezésre annyit mondott, hogy " jó " , de azt miért nem írták rá a papírra, hogy fellebbeztem?

Lehet, hogy jogerős és tatt most a felfüggesztett vagy, hogy van ez?


Én ott szóban fellebbeztem. Vagy nem úgy kellett volna, hanem írásban?



2019. jún. 4. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:
A fellebbezőnek meg kell jelölni, hogy az ítélet mely rendelkezése, az indokolás mely része ellen nyújtja azt be. Ön talán csak azt jelentette be, hogy fellebbezik, s az nem elégséges, pontosítani kell. Jogszabály: 2017. évi XC. törvény a büntetőeljárásról, 584. § (1) bekezdés.
2019. jún. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Amikor bejelentettem, hogy fellebbezek akkor kérdezte a bíró, hogy enyhítésért? Feleltem-Igen!

Tehát meg van indokolva, de ha felhívom a bíróság büntetőirodáját, ott meg tudják mondani nem?!

2019. jún. 4. 13:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem telefonon nem adnak felvilágosítást, s különben is jobb, ha ilyen ügyeket személyesen intéz, az a biztos, fáradjon be a bíróságra!


Közben azon töprengek, mit lehet tenni, fontos-e Önnek, hogy ez az ítélet mégse legyen jogerős. Ha fontos, akkor felülvizsgálattal élhet, a felülvizsgálat a bíróság jogerős határozatát támadhatja, ha eljárási szabálysértés esett. A felülvizsgálatról a büntetőeljárásról alkotott 2017. évi XC. törvényben olvashat.

2019. jún. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ön ért a dologhoz, vagy csak a büntetőeljárási törvényből nézi meg?


Nem tudom, akkor hogy legyen / hogy van.

2019. jún. 4. 16:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez az ítélet nem jogerős, hisz fellebbeztél. A határozatot, amit kaptál, azon nem is kell semminek szerepelnie, hisz az egy rendelkező rész, amit kaptál. Ezt még a bíró írásba foglalja, vagyis az ítéletének az indokolását ott szóban előadta, miután kihirdette az ítéletet, ezt ő még le fogja írni és utána meg fogod postán kapni. Ezután kerülnek a másodfokú bírósághoz felterjesztésre az iratok.

Ha nem fellebbeztél volna, akkor az ítélet jogerőssé vált volna és akkor olyan ítéletet kaptál volna írásba foglalás után, ahol szerepelt volna az a záradék, hogy azon ítélet ezen a napon jogerőre emelkedett. De ha egy ítélet ott az ülésen, tárgyaláson jogerőre is emelkedik, attól te még csak a rendelkező részt kapod ott meg, az még nincs ellátva záradékkal.

Tehát az ítéleted nem jogerős, nem állsz még felfüggesztett hatálya alatt. Majd akkor válik jogerőssé, amikor a másodfokú bíróság meghozza a döntését. Onnantól ketyeg az idő. Jelenleg büntetőeljárás hatálya alatt állsz.

2019. jún. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!