Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik ha így használom...

Mi történik ha így használom a mozgáskorlátozott kártyát?

Figyelt kérdés
A mozgássérült édesapámat szoktam vinni orvoshoz, még egyelőre nincsen kártyánk. Ha leparkolnám egy fizetős parkolóba a kocsim, mikor nincs ott velem ő, akkor a parkolóőrtől számíthatnék valami büntetésre, ha igen honnan tudja megállapítani, hogy nincs velem?

2019. jún. 10. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Mi történik? Megbüntetnek.

Most komolyan azt várod, hogy ilyen mocsok dologban segítsen neked bárki tanáccsal, hogy a mozgáskorlátozottak kedvezményével akarsz visszaélni?

2019. jún. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Molyember ***** válasza:
74%
Mindekinek, aki így gondolkodik, azt kívánom, hogy élete végéig jogosan használja azt a kártyát.
2019. jún. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Nincs kartya = nincs mozgaskorlatozott parkolohasznalat. 50e HUF a buntetes, ha jogosulatlanul hasznalod.


A parkoloor ugy tudja megallapitani, hogy nincs veled, hogy kinyitja a szemet, es ha nem latja a kartyat meg a jogosultat, akkor radhivja a rendoroket.

2019. jún. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

OLVASSATOK már!

Még NINCS kártyája, nincs mivel visszaélnie!


Kérdező, persze, megbüntetnek, miért ne tennék? Nincs kártyád, nem tudod igazolni, hogy az édesapád jogosult a parkolásra.


U.i.: a mi családunkban is van ilyen probléma, nem intéztünk kártyát (mert a családtagot csak orvoshoz szállítjuk, ez évi 1-2 alkalom). Kórház előtt álltam meg egyszer mozgássérült parkolóban (csak addig, amíg kiszállt), a biztonsági őr odajött, kérdezte, van-e kártyám, mondtam, az nincs, de mozgássérült családtagom van:S, és amint kisegítjük, elállok. Békén hagyott (mondjuk látszott a probléma:(, és az eredeti terv szerint át is álltam rögtön (de csak 2 utcával arrébb volt parkolóhely)

2019. jún. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

# 4/4

Te is olvass már cuni. A kérdező, a még meg nem lévő kártyát akarja a közeljövőben parkolásra használni.

2019. jún. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!