Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Végrehajtási ügyben részltefiz...

Végrehajtási ügyben részltefizetést engedélyezett a végrehajtó, mégis végrehajtási jogot jegyzett be az ingatlanomra. Lehet ilyet?

Figyelt kérdés
Három hónapja derült ki, hogy egy régi parkolási ügym végrehajtásra került. Mivel váratlanul ért a megkeresés, részletfizetést kértem, amit meg is kaptam. Ezeket a részleteket fizettem is szépen rendben, ám ma jött az értesítés a földhivatalból, hogy végrehajtási jogot jegyeztetett be a végrehajtó. Hogyan lehetséges ez, amikor a részletfizetési megállapodásban az szerepel, hogy amíg fizetek rendszeresen, addig szünetel az eljárás? Lehetséges lenne, hogy ezt még három hónappal ezelőtt indította el, csak a földhivatal most fogta fel? Az a baj, hogy nem igazán lehet kommunikálni a végrehajtóval, hetente csak egy fogadó napja van, az is 3 órát tart csak.

2019. jún. 12. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Ingatlanvégrehajtás esetén jegyeznek be végrehajtási jogot az ingatlanra.


Végrehajtási kifogással élhet, melyet a bíróságnak kell címezni, de a végrehajtónak kell átadni - 1994. évi LIII. törvény a bírósági végrehajtásról, 217. §.

2019. jún. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, ez teljesen szabályos. Ugyan fizeted rendesen a részleteket, de mi a garancia a végrehajtást kérőnek, hogy ez X idő múlva is így lesz? Semmi. A végrehajtási jog egyfajta biztosítékot jelent. A szünetelés azt jelenti, hogy amíg fizeted, a végrehajtó nem végez más cselekményt (pl. ingóság vagy bankszámla lefoglalása, ingatlan értékesítése)

A tartozás kifutásával a VH intézkedik a VH-jog törléséről is.

2019. jún. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem. Csak az a furcsa, hogy konkrétan 1 darab részlet maradt hátra, amit jövő hónap elején kell kifizetnem, miért most jegyezték be, miért nem az eljárás kezdetén?
2019. jún. 12. 20:47
 4/4 anonim ***** válasza:
A végrepisták ma Magyarországon kiskirályok kb. Akármit megtehetnek, úgyse tud semmit tenni az adósok nagy része, mert ideje sincs, pénze sincs tízezrek ügyvédre, meg nem is ért hozzá. Egyébként ha a szünetelés után jegyezte be, az nem egészen sok szabályos. Na de 15.000 ért nem fogod megfellebbezni úgysem, mert az legalább két részlet összege. Ezért is megteheti, az önálló végrehajtó úr, hiszen ő önállóan csinál törvényeket magának. Kétszer 6600 forintba fog kerülni neked ez az értelmetlen bejegyzés. Ugyanis sorrendiség is van, nem árverezgetünk ötvenezres tartozás miatt házakat. Csak sajnos kiskirályoknak még senki nem koppantott az orrára, hogy elég lesz most már.
2019. jún. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!