Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » /SOS/ Volna értelme egy...

/SOS/ Volna értelme egy fellebbezésnek? (táppénz kérdés)

Figyelt kérdés

Nagyon nagyon röviden összefoglalva az a lényeg, hogy sajnos önhibámon kívül nem került időben leadásra egy táppénz igénylés annak ellenére, hogy a könyvelő időben megkapta tőlem a szükséges papírokat -hónapjai(!!!) lettek volna elintézni-, viszont ő sajnos túl későn kezdett hozzá a dologhoz és kifutott a 6 hónapos határidőből is.


Tehát a kérdésem az volna, hogy ilyen esetben van-e értelme benyújtani egy fellebbezést (amire 15 napos határidőt kaptam) vagy teljesen felesleges mert úgysem fog érdekelni senkit a késés valódi oka?


Előre is nagyon köszönöm, ha valaki tud bármi infót ezzel kapcsolatosan.



2019. jún. 13. 15:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindenképpen érdemes szerintem fellebbezni, csak az a kérdés, a könyvelő elismeri-e a mulasztását. Nehéz bizonyítani, hogy a kérdező időben adta át a papírokat és a könyvelő késlekedett. Talán ha a könyvelő együttműködő a kérdésben, s nyilatkozik arról, hogy ő a vétkes, akkor ezt a nyilatkozatot a fellebbezés mellé csatolhatják, s akkor nagyobb az esély a sikerre.
2019. jún. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, megpróbálhatják a fellebbezést, de talán célravezetőbb volna kártérítést kérni a könyvelőtől, nem érkeztek meg a papírok, ezért alkották a kártérítést, ha valaki jogellenesen mulaszt és kárt okoz, akkor viselje a következményeit.
2019. jún. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!