Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A könnyű testi sértés beleszám...

Valkaiss kérdése:

A könnyű testi sértés beleszámít az erkölcsibe?

Figyelt kérdés

Bocsi ha nem jó a kategória, jobbat nem találtam. Szóval ha valakinek bemosok egyet, nem hinném hogy maradandó lesz, 52 kilós lány vagyok. De diplomám lesz két év múlva (elvileg). És nem tudom, hogy beleszámít-e az erkölcsibe, lesz-e nyoma.

A büntetést szívesen kifizetem, ha ezt megtehetem.


2019. jún. 14. 16:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem. Ha két év múlva diplomád lesz a büfészakon, akkor nem számít bele. Csak meg kell igérned a bíróbácsinak, hogy többet ilyet nem csinálsz.
2019. jún. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi az ítélet.

Nem emlékszem a pontos adatra, meg régen olvastam erről, de úgy emlékszem 8 hónap felfüggesztett még nem számít bele, ha lejárt a felfüggesztés, de fölötte már igen.

Az is meg van adva, mikor nullázódik le, bár van talán olyan előélet, amelyik sosem. Az valahol két év letöltendőnél kezdődik, de nézz utána, mert változhattak a megítélések.

2019. jún. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Ez nem büfészak, tanár vagyok :/ Ott kiemelten kell a tiszta előélet.

És meg is ígérem hogy nem csinálok ilyet többet, de mindennél jobban szeretnék behúzni egyet ennek az illetőnek

2019. jún. 14. 17:08
 4/16 anonim ***** válasza:

"Ez nem büfészak, tanár vagyok"


muhahahahahaha....

2019. jún. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Na, csak óvatosan, garázdaságért könnyű testi sértés esetén is lehet akár letöltendőt is kapni, meg erőszakoskodás esetén vissza is üthetnek és eldurvulhatnak a dolgok.
2019. jún. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Van gyereked?

Ha ez a büfészak továbbra is ilyen kevés hallgatóval fog működni, taníthatod otthon, mielőtt elmegy a közmunkára 40 ezerért érettségi nélkül, mert nem lesz, aki tanítsa :)

2019. jún. 14. 17:24
 7/16 A kérdező kommentje:

Oké lehiggadtam

nem ütöm meg, de valamit biztos keresztbe teszek neki legaalább...az anyámat kikészítette az a nő

2019. jún. 14. 17:25
 8/16 anonim ***** válasza:
Amilyen színvonalú az oktatás hidd el hogy szivesebben tanitom itthon
2019. jún. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Figyuzz!


Ha bármi olyat teszel aminek a következtében elmarasztaló bíroí ítélet születik veled szemben, akkor az erkölcsidnek "annyi"


Az elévülés csak bizonyos vonatkozásokban igaz!

Tegyük fel, hogy a 90'-es években keményen benne voltam bizonyos dolgokban, de 2003-óta "nyugi" van.


Szerinted felvesznek postásnak vagy banki alkalmazottnak? Elvileg 11 éve elévült, a posta mégis tudomást tudott szerezni róla! :(

2019. jún. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Oké igazatok van...Nem csapkodok meg senkit. Beszólni valami keményet káromkodás nélkül még nem bűncselekmény :D

Oktatásos válaszoló

Nem kell aggódnod, minket már nem úgy tanítanak, mint a régi tanárokat. Rengeteg kooperatív és digitális technikát kell alkalmaznunk, megtanítják hogy szanáljuk a tananyagot és fejlesszünk kompetenciákat :))

Változások vannak készülőben. A régi, tanár kiáll elmondja, másnap felelünk a töménytelen mennyiségű anyagból szó szerint visszaböfögve, már a múlt :))

A jövő pedig mi vagyunk és a mi innovatív szemléletünk

2019. jún. 14. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!