Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő akkor, ha egy...

Mi a teendő akkor, ha egy webáruház hónapokig nem szállítja ki a rendelt árut, van időkorlát, jogos-e ebben az esetben jogi útra terelni?

Figyelt kérdés

A Turánia webáruházról lenne szó, ahol magyaros, hímzett termékeket lehet vásárolni. Sajnos mielőtt rendeltem és ki is fizettem az árut nem olvastam el a hozzászólásokat amiket írtak. Van olyan, akinek fél éve nem érkezett meg már kifizetett termék, de átlagban több mint 3 hónap. Külföldről gyakrabban érkeznek. Én 2 hónapja várok, de szerintem ez is nagyon hosszú és még több is lehetne. Próbálom hívni őket, de nem is veszik fel, amikor egyszer nagy nehezen felvették akkor annyit mondtak csak, hogy várni kell még, sok a munka, sok a megrendelés stb, csak a hitegetés.


A helyzet az, hogy van aki megkapta az áruját habár nem időben, tehát létezik a bolt és szállít, habár van akiről megfeledkezik és nem 3 hét ahogy az le van írva az oldalukon.

Nincs valamijen jogszabály arra vonatkozóan, hogy mennyi lehet a várakozási idő? Mit lehet tenni? Fogyasztóvédelem? Én attól tartok itthon nagyon félvállról kezelik a vásárlók panaszait, mint ahogy a legtöbb magánszemélyi ügyet.



2019. jún. 18. 12:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Nincs határidő, de amíg nem adják át a szállító partnerüknek, elállhatsz a vásárlástól és a teljes összeget vissza kell adják. Küldj nekik egy ajánlott, tértis levelet amiben írásban elállsz a szerződéstől és adj meg egy számlaszámot ahova kéred a pénzt. Ha nem utalnak, közjegyzőnél indíthatsz fizetési meghagyást.
2019. jún. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A cég üzleti szabályzatában le van feltetve minden. Te is elfogadtad a szerződési feltételeket amikor leadtad a rendelésedet, ez nem automatikus, külön kell ráklikkelned, addig nem is fogadja el a rendszer a megrendelést.

Azt nézd meg és ha abban más van, mint ami történik akkor elállhatsz a vásárlástól ahogy az előző írta.

Azonban ha az van benne - gyanítom - hogy a megrendelt áru ha nincsen raktáron akkor a beérkezéstől számítva kell nekik X idő alatt leszállítani, akkor lehet, hogy ez a normál ügymenetük része. De persze ekkor is van lehetőséged a pénzedet visszakérni a megrendelést visszavonni.

2019. jún. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ez áll a szerződésben: " A szállítási határidők a termékek bemutató oldalain olvashatók vagy mivel kézműves termékekről van szó, ezek jellegéből adódóan a várakozási idők lehetnek a hétköznapi forgalomban lévő iparcikkeknél jóval hosszabbak, erről a Vásárlót rendelés beérkezésekor tájékoztatjuk."


Engem 3 hétről tájékoztattak. Ráadásul úgy volt feltüntetve mikor megrendeltem, hogy van raktáron. Elállni a szerződéstől 14 napom van, namost ez letelt. Ez a két hét olyan, hogy azt még a legtürelmetlenebbek is egyébként kivárják különösebb idegeskedés nélkül.

2019. jún. 18. 13:09
 4/11 Duenna ***** válasza:

Ezért érdemes utólag, leszállításkor kifizetni az árut, mint előre. Ahol előre kérik a pénzt, ott jól körül kell nézni, hogy nincs-e a dologban valami svindli.


Fordulj a fogyasztóvédelmi felügyelőséghez e-mailben, csatolj minden dokumentumot, ami igazolja, hogy kifizetted a pénzt, az árut pedig nem kaptad meg.


[link]


Fogyasztóvédelmi hatóságok elérhetőségei:

[link]

2019. jún. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Duenna ***** válasza:
Bocsi, a második cím nem jó, de keress így rá: Fogyasztóvédelmi hatóságok elérhetőségei
2019. jún. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Írj nekik, hogy a határidő túllépte az elvárható mértéket és emiatt elálsz a vásárlástól, haladáktaanul utalják vissza pénzed. Ha nem reagálnak, irány a Fogyasztóvédelem.
2019. jún. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kàrtyàs fizetés volt? Beszélj a bankoddal charge backeről!
2019. jún. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Duenna ***** válasza:
7-es! A bank nem fogja visszahívni a pénzt az ügyfél kérésére, csak akkor, ha a másik fél is ebbe beleegyezik. ez is beletelik akár több hétbe is.
2019. jún. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. jún. 20. 08:44
 10/11 anonim ***** válasza:
#8: Nem a beleegyezése kell a másik félnek, hanem igazolnia kell, hogy valóban megtörtént a tranzakció. Ezt pedig nem tudja, tehát a bank nagy valószínűséggel viszaszedi a pénzt.
2019. jún. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!