Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy beteg, kiszolgáltatott...

Egy beteg, kiszolgáltatott embert bárhová magával hurcolhat a családja, akarata ellenére?

Figyelt kérdés

Szóval mondjuk egy gyerek úgy nő fel kiskorától, hogy kerekesszékben él, nem tud mozogni. Egyik rokona vállalja az állandó gondozását. Mikor felnőtt lesz, esélye sincs pénzt keresni. 18 éves kora után lesz önrendelkezési joga, mert cselekvőképes.


Úgy dönt, hogy nem akar tovább a rokonával élni, nem akarja, hogy ő ápolja a testét, nem akar az ő házában maradni. Helyette szociális otthonba költözne, de nincs egy szabad 2 millája nyilván, hogy kifizesse.


Mit tehet ilyenkor?



2019. jún. 21. 01:47
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Nekem az merült fel, hogy rokontartásra kötelezhető ilyenkor egy egyenes ági hozzátartozója, vagyis tartásdíjra, amelyből ki tudja fizetni a szociális otthont.


(vagy ha nem, akkor hurcolhatják oda őt, ahova csak akarják, ami elég fura lenne egy jogállamban. ..."Úgy táncol, ahogy tapsolnak")

2019. jún. 21. 01:50
 2/15 Molyember ***** válasza:
100%
Ennyi erővel minden 18 éves, jövedelem nélküli ember kötelezhetné a szüleit, hogy fizessenek neki egy albérletet. Értem, hogy mire gondolsz, de ha nincs pénz, akkor nincs pénz.
2019. jún. 21. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy magával hurcolja? Viszik ahová ők is mennek? Hagynák ott egyedül, vagy mi?
2019. jún. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Pont azt gondolom, mint az első válaszoló. Én is szívesen vettem volna, ha a 18 éves korom betöltésekor a szüleim kifizetik, hogy úgy éljek, ahigy épp szeretnék. Nekem sem volt feltétlenül kedvem otthon lakni velük, és úgy élni ahogy ők. Csak ez nem így működik. Attól, hogy mozgássérült valaki, még nem lesz több joga pénzt kifacsarni a szüleitől, mert nincs kedve velük lakni.
2019. jún. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Rokontartás akkor jöhet szóba, ha az illető ÖNHIBÁJÁN KÍVÜL képtelen fenntartani magát.


Nem értem, hogy keverhető ide az az eset, amikor egy embernek van lehetősége munkát vállalni, és elköltözhet önerőből.

2019. jún. 21. 17:26
 6/15 A kérdező kommentje:

Tehát "nincs kéz, nincs csoki" alapon őt nem illeti meg az az önrendelkezési jog, hogy azt mondja, "nem akarom, hogy a családom ápoljon". Én mondjuk ezt emberrablásnak, vagy fogva tartásnak ismertem eddig, de ezek szerint ha valakinek nem működik a keze, akkor nem számít.


Ennyi erővel bemehetek a kórházba, és egy random magatehetetlen beteget, akinek nincs pénze ellátni magát, hazavihetek, bárhogy tiltakozik, és ahogy mondtátok, nem akadályozza ezt semmi és senki. Nincs pénz akkor nincs pénz, valakinek haza kell vinni XD

2019. jún. 21. 17:34
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért, 18 évesen önhibámból nincs munkám? 18 évesen, egy érettségivel vajon el lehet helyezkedni? Persze, lehet, csak nem könnyen és nem perspektíva. Ennyi erővel egy mozgássérült is el tud, hiszen számukra is vannak munkák, akár 18 éves kortól.
2019. jún. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

# 6


"Tehát "nincs kéz, nincs csoki" alapon őt nem illeti meg az az önrendelkezési jog, hogy azt mondja, "nem akarom, hogy a családom ápoljon"."


Dehogynem mondhatja. Valamit félreértesz.

2019. jún. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Igen, önhibádból nincs munkád, amennyiben az egészségügyi állapotod 100%-os.


Bíróság dönt a rokontartás szükségességéről, és mértékéről.


És igen, ha valaki fogyatékos, akkor van joga bizonyos rokonától tartásdíjat követelni, mert az állam úgy döntött, hogy vér szerinti hozzátartozó köteles támogatni azt a személyt, aki fizikai állapota miatt képtelen annyi pénzt keresni, hogy életben tudjon maradni.

2019. jún. 21. 17:54
 10/15 A kérdező kommentje:
Végül írtam egy "Kézenfogva" nevű alapítványnak, akik fogyatékos személyek jogi kérdéseivel foglalkoznak! Bár hétvége van, lehet, hogy csúszik a válasz, de igyekszem a választ megosztani itt is!
2019. jún. 21. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!