Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az bűncselekmény ha polgárőr...

Az bűncselekmény ha polgárőr ruhában járok de nem vagyok polgárőr?

Figyelt kérdés
Ha veszek egy polgárőr pólót sapkát nadrágot övet stb és civilként csak azért mert tetszik ezért ilyent viselek akkor bűncselekményt követtek el?

2019. jún. 23. 12:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, ha nem próbálad meg annak kiadnod magad. Security-s cuccot is hordhat akárki vagy katonai egyenruhát (állomány- és rangjelzés nélkül).
2019. jún. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

nem, szerintem még rendőrruha is van ami hordható civilben

a hivatalos egyenruhának meg megvannak az "egyedi ismertetőjelei", de olyat meg úgyse kapsz sehol :)

2019. jún. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Akkor ha viselek egy olyan kék pólót amit a rendőrök szoktak viselni amire rá van írva hogy rendőrség az sem bűncselekmény?
2019. jún. 23. 13:44
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem bűncselekmény, de szabálysértés, jogosulatlan címhasználat - mások előtt őt nem illető egyenruhát jogosulatlanul visel.


Jogszabály: 2012. évi II. törvény a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről.

2019. jún. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, azért többféle egyenruha utánzat van.

Van olyan is, amin csak sima rendőrség felirat van, olyat simán lehet használni.

De mint írtam van különbség a hivatalos egyenruha és a civilként is megszerezhető változat között.

Mondjuk tüntetésre ne abban menj, de ha csak hobbiból használod, és nem téveszted meg tulságosan az embereket akkor nem baj

2019. jún. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az 5-ös válaszolónak annyit szeretnék, hogy a kérdező azt kérdezte, hogy polgárőr ruhában járhat-e, ha nem polgárőr, aztán azt kérdezte, hogy rendőrségi ruhához hasonlító ruhában járhat-e. Az első szerintem szabálysértés, a második nem. (Szerintem.)
2019. jún. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Én ilyen pólót szeretnék viselni

[link]


Vagy pedig ilyen polgárőr pólót és baseball sapkát szeretnék viselni az utcán de csak hobbiból ha engedélyezett.


[link]

2019. jún. 23. 17:57
 8/14 anonim ***** válasza:
Miért nem mész el polgárőrnek akkor?
2019. jún. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Mert nincs időm rá.
2019. jún. 24. 12:10
 10/14 anonim ***** válasza:
Kiadni magad polgárőrnek meg van?
2019. jún. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!