Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha munkahelyet váltok júliusba...

Ha munkahelyet váltok júliusban, időarányosan oszlik a szabi tehát 10nap szabadságom lesz. Van február óta egy külföldi nyaralásom kifizetve ami 6nap szabi, és van kb 6nap kötelező szabi. Ilyenkor mi történik?

Figyelt kérdés

2019. jún. 24. 13:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyenkor?
2019. jún. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Csak én nem értem a kérdésedet?
2019. jún. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Hát ezt az új helyen kell megkérdezned a felvételi elbeszélgetésen. Nem kötelesek kiadni neked a 6 nap szabit, hiába van kifizetve hónapok óta. Ha jó fejek, valahogy megoldják, akár úgy, hogy bevállalsz 2 nap fizetés nélkülit.
2019. jún. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Ezt illik az utolsó körös felvételi beszélgetésen közölni és akkor mondják, hogy nem probléma megoldjuk. Ha viszont nem mondtak, akkor az elég nagy gáz lesz, mert úgy néz ki, mintha megbízhatatlan, link alak lennél.
2019. jún. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csatlakozom a 2-es hozzászólóhoz, nem értem én se, mit jelenthet a hat nap kötelező szabi. Ha egyszer tíz nap van, azt eloszthatja 6+4-re, de 6+6-ra nem, mert a kötelező szabadság esetünkben tíz nap, ami marad.
2019. jún. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A 6 nap kötelező jeletheti azt, hogy akkor nyárra bezár a gyár. Vagy hogy az irodában senki nem dolgozik a 2 ünnep között. Ilyenkor mindenkinek ki kell vennie szabadságot, és a maradékot veheti csak ki akkor, amikor szeretné. Erre ugye a törvény lehetőséget ad, mert a dolgozó NEM rendelkezhet szabadon az összes szabadnapjáról.

Én azt nem értem, hogy ezt hogyhogy nem érti valaki? Sose dolgoztatok még???

2019. jún. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 pl. Úgy nem lehet érteni, hogy nem úgy írta le, mint ahogy te. :) nálnunk pl. Nincs olyan hogy ekkor és ekkor bezár az iroda és senki sem dolgozik.
2019. jún. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Van február óta egy külföldi nyaralásom kifizetve ami 6nap szabi, és van kb 6nap kötelező szabi."

Az a 6 nap kötelező szabi az egy lehetőséged a cégednek, hogy akkor szabadságra küldjön a te szabadság keretedből. De nem kell élnie vele. Az én munkahelyemen is van így, meghatározott időben kell kivenni a szabadságot. De ahol korábban dolgoztam ott meg nem volt, akkor nem volt olyan időszak amikor ne lett volna munka - éppen az volt fontos, hogy a szabadságokat úgy vegyük ki nyáron, hogy mindig legyen bent elegendő ember.

A kérdésedből nem derül ki, hogy egy elméleti dolog ez a 6 nap kötelező szabi, vagy már tudod, hogy lesz olyan 6 nap amikor szabadságra küldenek kötelezően.

Ha így van és ki kell venned akkor 6 napot - akkor abból kérhetsz 2 napot fizetés nélküli szabadságként (vagy az utazásod idejére, de jobban néz ki ha a fizetett szabadságodon nyaralsz). Beszélj a főnököddel, hogy már be vagy fizetve arra az útra és elveszíted a pénzt ha nem mész el - de hogy ennek a cégre nem lesz következménye, mert akkor a kötelező szabadságolás alatt te 2 napot fizetés nélküli szabadságként vennél ki - vagyis nekik nem kerül több pénzbe, csak neked.

Így is veszítesz pénzt, csak kevesebbet.

Persze benne van a kalapban, hogy nem engedik, akkor ugrott a nyaralás. Próbáld meg valahogy úgy beadni, hogy a főnöknek kevésbé fájjon, pl. vállalj be a nyaralásod előttre úgy túlórákat, hogy nem kérsz érte pénzt.

Ha még csak elméleti kérdés a júliusi munkaváltás - akkor más a helyzet. Mikor van a befizetett nyaralásod? Miért nem úgy váltasz munkát, hogy a felmondási idődbe, az addig járó szabadságolási időkeretbe beleférjen a nyaralásod is? Ha júliusban van az út, és még nem vetted ki az első félévre eső szabadságokat hanem kifizetnék neked, akkor mondj fel úgy, hogy a nyaralásod ideje még beleférjen és ne csak kifizessék neked azokat a napokat, hanem tényleg legyél szabadságon!

2019. jún. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Normalis helyen vagy kiirnak 2 nap fizetetlenre vagy kernek hogy hozz ossze 2napnyi csúszót
2019. jún. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!