Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon akit az elmúlt...

Magyarországon akit az elmúlt rendszerben halálra ítéltek joga volt pappal, pszichológussal, hozzátartozóival találkozni?

Figyelt kérdés

2019. jún. 24. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Melyik elmúltban?
2019. jún. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10%
Azok alapján ami eseteket olvastam, pappal biztosan és az ítélet végrehajtásakor jelen lehettek hozzátartozók is. Olvastam egy régi esetet, amikor az akasztás végrehajtásakor az egyik hozzátartozó belecsimpaszkodott az elítéltbe, hogy hamar vége legyen és ne szenvedjen, mert annak nem tört el azonnal a nyaka és fuldoklott.
2019. jún. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gondolom, a szokásos eljárás volt: Rokonok, pap, búcsúvacsora, utolsó kenet.
2019. jún. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Hozzátartozóival mindenképpen. A többit nem tudom.
2020. ápr. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
33%
2: Kizárt, ilyen nem lehetett, hogy belecsimpaszkodott a hozzátartozó - micsoda perverz elképzelés ez már. Sosem hallottam, hogy 1945 és 1989 között hozzátartozókat odaengedtek volna az ítéletvégrehajtásra. Hajnali ötkor, egy polgári (még inkább katonai!) fegyintézet udvarára - vicc.
2020. dec. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5: A második választ én írtam. Meg kellene tanulni értelmezni. Írtam, hogy én is csak olvastam ezeket. Régebben, amikor olvastam a témában, ennél cifrábbakat is találtam és sok legendát a korszakból és azelőttről. Tehát ismét: nem az én elképzeléseim, képzelgéseim, perverzióm, mert mindez nem az én fejemből pattant ki. Elismétlem harmadszor is, mert szerintem most sem érted: Nem állítottam, hogy történész vagyok, vagy jogász, vagy hogy így történt, én csak ezeket olvastam. Ott van a szövegben.
2020. dec. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!