Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Automatikus élettársi kapcsolat?

Automatikus élettársi kapcsolat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Párommal egy éve vagyunk együtt. Ebben a hónapban született egy kis csöppségünk. Én 21 a párom pedig 17 éves. Apai nyilatkozat is lett írva.

Sajnos pénzügyi helyzetünk csak most engedi meg hogy anyóséktól elszakadjunk.

De viszont mint írtam 17 éves. De mi már készen vagyunk a távozásra.

Ha külön költözünk elég az élettársi kapcsolat, ahhoz hogy a gyámhatóság ne szóljon bele? Mert ugye a gyermek az anyjától el nem választható.


Tudom kicsit bonyolult a kérdésem, de remélem érthető.

Válaszokat köszönöm.



2019. jún. 27. 12:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Megnéztem a Ptk.-t (gondolom, a kérdező is), megnéztem a 149/1997. (IX. 10.) Korm. rendeletet - a gyámhatóságokról, valamint a gyermekvédelmi és gyámügyi eljárásról, de sajnos egyikben sem találtam olyan rendelkezést, mely a gyámhatóság beleegyezését nem kérné, ha élettársi kapcsolatban élő gyermek szeretne elköltözni otthonról.


Csak a házasság nagykorúsít (az élettársi viszony nem), előbbi esetben már nem tizenhatodik életévét betöltött gyermekről beszélünk, hanem felnőttről, s akkor a gyámhatóság nem szólhat bele abba, hogy a feleség elköltözne otthonól.

2019. jún. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Rohadtul mindegy, nem fog semmilyen hivatal egy 17 éves "gyerek" után szaladgálni, mire egyáltalán bármit lépnek, betölti a 18-at és annyi.
2019. jún. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves első. Így van megnéztem, de pont ezért írtam ki hogy hátha van ami "feloldozza" vagy "nagykorúvá avatja" (pl. Itt egy gyermek).

Kedves második ezt rengetegen mondták, de sosem értettem, hogyan néz ki ez a valóságban. Az ügyet elkezdik egyáltalán vagy tényleg lezarjak ennyivel.

2019. jún. 28. 05:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!