Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik akkor, ha vettem...

Mi történik akkor, ha vettem fel bérelőleget 6 hónapra, de időközben a cégnél csoportos létszámleépítés van?

Figyelt kérdés

Vettem fel bérelőkeget 6 hónapra. (Automatikusan vonják a béremből)

Ha csoportos létszámleépítés van, akkor a maradék fennálló tartozást ki kell fizetnem? Vagy eltekintenek? Tudtommal nekem akkor kell visszafizetnem, ha én mondok fel, vagy kirúgnak olyan ok miatt, hogy pl. szándékos károkozás, megbukok a szondázáson, vagy valamely egyéb szabályt nem tartok be.

De ha csak simán kirúgnak csoportos létszámleépítés keretein belül (mert nincsen annyi megrendelés hogy ennyi fővel tovább üzemeljen a cég) akkor is nekem kell kifizetni a maradékot? Elvégre nem tehetek arról, hogy létszámleépítés van.



2019. júl. 3. 12:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmi.
2019. júl. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Létszámleépítésnél jár végkielégítés és hasonlók (persze a szabályok, szerződés szerint). Gondolom abból vonják le amit előre odaadtak neked pénzt.

Ha nem jár neked végkielégítés akkor lehet, hogy nem lesz semmi.

2019. júl. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem értem a logikádat. Ha előleget vettél fel, akkor azt valahogy rendezni kell. Tok mindegy, hogy miért szűnik meg a jogviszonyod. Meg kell egyeznetek, hogyan törleszted, mennyit engednek el esetleg.
2019. júl. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!