Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért lehetetlenítették el...

Miért lehetetlenítették el itthon a fogyasztóvédelmet végleg?

Figyelt kérdés

A Sas utcaba bemegy az ember,nem tudnak rendes informaciot adni.Kormanyablakba bemegyek,ott meg ugyse.

Majd irasban valaszolnak.

Nincs egy elo ember,akitol ma Magyarorszagon fogyasztovedelem ugyben kerdezni lehet?!


2019. júl. 9. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
Azért, hogy a szemetüket következmények nélkül rád tudják sózni.
2019. júl. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az uzlet miert meri azt megtenni,hogy a szemembe hazudja,hogy hat honap utan ruhanemuvel semmifele minosegi kifogassal nem elhetek?


Ennyire nincs ennek kovetkezmenye? Ennyire nem szokott lenni kovetkezmeny,buntetes,birsag,semmi?

2019. júl. 9. 14:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi a bajod azzal ha írásban válaszolnak?
2019. júl. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2 Kíváncsivá tettél és megpróbálkoztam a fogyasztóvédelem - most már a minisztérium oldalával. Nagyon csini csak éppen egy szót sem lehet rajta megtalálni arról hogy mire mennyi a szavatosság, milyen törvényt kellene megnézni stb.

De máshol sikerült annyit elolvasnom, hogy ruhaneműre is van minimum 1 év garancia (2 évet írtak, de nem hiszem hogy annyi időre bárki reklamálna).

Az amit neked fél évről mondtak csupán annyi (helyesen úgy kellett volna mondaniuk), hogy az első félév alatt nekik kell bizonyítaniuk hogy te rontottál el valamit, a fél év használat után már neked kell bizonyítanod, hogy a termék a hibás és nem te használtad rosszul.

Pl. amikor vettem egy nadrágot és a két lába között 1,5 hónap alatt szétkopott az anyaga, akkor a bolt nem is vonta kétségbe hogy ott a nadrággal volt a baj, mert ennyi idő alatt nem mehet szét egy farmer. De ha letelt volna a fél év, akkor már nekem kellett volna valahogy bizonyítanom, hogy a nadrág az anyag gyengesége miatt ment ott szét és nem azért mert én úgy mostam vagy koptattam. Hogy hogyan bizonyíthattam volna, nem tudom.

Egy cipzárnál ez jobban eldönthető vagy ha egy fürdőruha anyaga megy szét.

Az, hogy írásban válaszolnak az ne zavarjon. Azt legalább meg tudod mutatni majd az üzletben is és nem vitázhatnak vele.

2019. júl. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A google keresője az első találatok között mutatja:

[link]

2019. júl. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszonom,barataim!


Orommel olvastam valaszaitokat.


Az eu oldal kulonosen tetszik!

2019. júl. 10. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!