Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben jogosan követele...

Ilyen esetben jogosan követelem vissza az ár legalább 50%-át?

Figyelt kérdés

Kutyát vettem kiállítási és tenyész célra. Sajnos az adatokon és azon kívül, hogy egészségesen és aktívan lett átadva nekem, nincs benne semmi. Ámde az eb már egy órával azután, hogy átvettem nyálkás-zöldes véres hasmenést produkált. A lábai sebesek, bolhacsípésekkel van tele és bolhás is nagy eséllyel. Az emésztése sincs rendben, megy a hasa mióta itt van, valamint ez a tipikus beteg ürülék szaga van a végterméknek és sokat is ereget. Mikor ide került (2 hete) utána 2 napig f*sott-hányt a másik kutyám és megfertōzte bolhákkal.

Temperamentumra egyáltalán nem olyan, mint ahogy mondták, alkalmatlan kiállításra. Nem jó a tartása, mozgása sem és sehogy sem motiválható a ringdresszúrára. Bántja a másik kutyámat, majdnem megölte.

Rengeteget fizettem érte, vissza akarom kapni a pénzemnek minimum a felét, a kutyát pedig visszaadom, ha nem kell nekik, ivartalanítom és hobbi kutyának elajándékozom.

Ha nem hajlandóak, követelhetek kártérítést? Tényleg hatalmas összegrōl van szó.



2019. júl. 9. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. júl. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem hinném, ugyanis te egy kutyaszaporítótól vettél egy össze vissza kevert génű valamit. Papír azért van róla?
2019. júl. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Törzskönyves import kutya
2019. júl. 9. 17:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Honnan rendelted? Ukrajna? Románia?

Egyébként ezek szerint nem egészségesen lett átadva neked, nem hiszem, hogy 1 óra alatt lett hasmenése és 1 óra alatt lett sebes meg bolhás a lába.

A kutya nem játék, nem kéne úgy rendelgetni az internetről, mint valami tárgyat.

2019. júl. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
nem
2019. júl. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Litvániából hozattam sajnos.

Mindegy akkor, egy kérdést megért itt is.

Megpróbálom rávenni, hogy vegye vissza a feléért.

2019. júl. 9. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!