Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Akok akik az alkohol legalitás...

Akok akik az alkohol legalitását védik a fűvel szemben, azoknak mi a véleménye erről a történetről?

Figyelt kérdés

[link]


Szóval a legjobb barátok voltak, aztán megittak fejenként közel egy liter hp-t. A vége az lett hogy az 1-ik agyonverte a másikat. Alkohol kúltúra meg mérték tartás. Nah persze. Csak egy újabb ilyen eset a sok közül.


Én bármiben fogadnék, hogy ha ez a történet úgy folytatódik hogy "elszívtak fejenként fél gramm füvet" akkor az lett volna a vége hogy összevesznek az utolsó darab töltött káposztán. Dehát abból nincs hír.


Az alkohol egy halálos drog ami őrjöngő gyilkossá változtatja az embert. Ehhez képest a fű semmi, mégis az alkohol a legális, a füvet meg úgy üldözik mint a sátán növényét. És a begyepesedett alkoholisták még védik is a szent italukat. Szánalmas



2019. júl. 11. 12:59
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Szerintem ott bukik a történet hogy 8 deci 60% hp után senki se fog részletesen beszámolni róla hogy ki mikor mit mondott. Reggel találtak egy hullát aztán kitaláltak valamit.
2019. júl. 11. 13:02
 2/23 anonim ***** válasza:
73%

Most nem azért, de te meg összehasonlítasz egy mértéktelen alkoholfogyasztót egy mértékkel szívó füvessel. Gondolod, hogy ezek a kis szurikáták megálltak volna fél g fűnél? Na persze.

Egyébként én nem vagyok ellene a füves ciginek, de itthon igen. Egyszerűen túl kulturálatlan a magyar nép hozzá, a többség ugyanúgy ájulásig tolná, mint a piát. Erre meg semmi szükség.

2019. júl. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nagy különbség hogy a füvet nem lehet ájulásig tolni. Elszívsz egy mennyiséget, utána elszívhatsz még 2x annyit is, nem tudod fokozni. Nincs is olyan hogy halálos adag fű.
2019. júl. 11. 13:15
 4/23 anonim ***** válasza:
62%

#2


A magyar néppel kapcsolatban igazad van. Viszont a kérdező arra utal, hogy ha "túltolod" a füvet, akkor a kanapéba süppedsz, bámulsz bambán magad elé, és röhögsz. (Bár rosszabb esetben pánikrohamot is indukálhat!) Az alkohol meg az agresszióra hajlamos emberekből agressziót vált ki, így nem csak magának árt vele az illető.

2019. júl. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem meg egyikre sincs szukseg. Gyenge nyomorult emberek szivnak ilyeneket
2019. júl. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
74%

Igen, káros az alkohol, de ettől még nem lesz a fű kevésbé az.

Viszont nem csak agresszivitás formájában mutatkozik. Van, aki teljesen levetkőzi az erkölcsi gátlásait, míg más iszonyatosan belassul... Ám ne álszenteskedjünk, mindkettőt pont ezért a tudatmódosító hatásáért fogyasztják. Ittasan vagy betépve is (mégha csak kicsit is fogyasztott) nagyobb eséllyel elcsaphat egy hülye sofőr.


Mellesleg de, van halálos adagja, mint mindennek. Víz vagy vitamin fogyasztásába is bele lehet halni.

2019. júl. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%

Na hát akkor ennyit erről. Ahogy az alkohol sem vált ki mindenkiből agressziót (hiába emelnek ki egy-egy ilyen durva esetet), úgy a fűtől sem lesz mindenki békés kis lajhár és de, van az az adag, ami nagyon káros, akár halálos is. Plusz ugyanúgy rá lehet szokni (és fordulni a több és keményebb cucc felé), mint a piára.

Felesleges itt erőlködni, hogy az egyik milyen szörnyű, de bezzeg a másik. Mindkettő tudatmódosító és KÁROS, pláne a kulturálatlan, mértéket nem ismerő fogyasztóra nézve. Nem véletlen, hogy csak a civilizáltabb országokban legális.

2019. júl. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem az alkohol ölt, hanem az ember. A szesztilalom a világon sehol se vált be.
2019. júl. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, mi a cél az ilyen kérdésekkel?

Elfogadjuk hogy az alkohol rossz ha sokat fogyasztanak belőle és vannak alkoholisták? Igen.

De ennek mi köze a füvezéshez? Az kevésbé lesz rossz tőle? Nem.

Egy nagyon rossz szenvedélybetegség mellé ki engedne legálissá tenni egy másikat pluszban? Csak az ostobák, alkoholisták, füvesek.

Na rájuk pont nem szabad hallgatni.

Az ilyen kérdésekkel épp azt erősítitek meg hogy semmiképp ne legyen legális.

Amúgy köszi, én is ezt akarom, jó hogy segítetek a tiltást megtartani.

2019. júl. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Nem értitek a különbséget. Az alkoholnál van az a szint amitől teljesen agyhalott leszel. És a fű kevésbé káros, ez tény.


Alkoholisták vagytok mind.

2019. júl. 11. 13:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!