Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek itt mi a trükk a...

Szerintetek itt mi a trükk a történetben?

Figyelt kérdés

Adott egy nagyközség. A nagyközségnek vannak terei. Az egyik ilyen téren a héten sokszor van ilyen kirakodó vásár féleség.


Aki kirakodik, az afféle ócskás. Heti háromszor-négyszer van jelen a téren ez az ember. Mindenféle lomokat ad el, konyhai eszközöket, lábasokat, tányérokat vagy seprűket, vödröket, evőeszközöket...


Na most egyszer oda ment hozzá valaki, és megkérdezte, hogy alig vesznek tőle valamit akkor mégis miért csinálja.


A válasz az volt, hogy ő nem is azért csinálja, hogy ebből neki bevétele legyen...de akkor miért?


Mi a trükk, vagy ez miről szól?


Van valakinek valami konkrét elmélete?



2019. júl. 13. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Fedőtevékenység?Gondolom,az illetőnek van valami jövedelme feketén.Ha magyar szokás szerint ráküldik a NAV-ot,hivatkozhat arra,hogy a lakás/kocsi fenntartása a lomok árusításából van.
2019. júl. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ismerem őket, feltéve hogy "egyről" beszélünk.

Nincs semmi fantasztikus ebben, a pitiánerséget és a kisstílűséget űzi mesterfokon.


Lomizik, és eközben igen sok értékbe is belebotlik! A lomi árulása már csak aprópénz.

Nem is hinnéd, hogy mennyire trehányak, vagy gazdagok egyesek! Én találtam már például antik ezüst-karkötőt, antik Marvin karórát, régi kidobott telókban számolatlanul a micro-sd-t, hibátlan, üzemképes kiflashelt Playstation-2-est mind a két karral, memo kártyával, öt gyári játékkal! Festményt, Herendi, Hollóházi, Zsolnay porcelánokat-nippeket, nem egy közülük antik volt. Század-eleji képeslapokat számolatlanul.(5-800 Ft/db).

Soroljak még?

Aki "sportszerűen űzi", annak aranybánya lehet!

2019. júl. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, ha egyről beszélünk mond meg a nagyközség nevét.
2019. júl. 13. 22:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Első megirta a tutit
2019. júl. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem pénzért csinálja. Lehet elhivatott környezetvédő, vagy nagyon magányos ember, aki így jár emberek közé, beszélgetni, barátkozni.

Vagy feleséget keres.

Vagy fogadásból, esetleg fogadalomból.

2019. júl. 14. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#2, #3-nak:


Félreértettél.


Azt, hogy "egyről beszélünk", átvitt értelemben írtam.


Én magam is foglalkoztam evvel, tehát értsd úgy, hogy "ha a mi fajtánkról" beszélsz.


Megjegyzem, hogy ez amit csinál, fedőtevékenységnek teljesen alkalmatlan.

Mivel semmivel sem tudja igazolni hogy mennyi pénze folyt be az árusításból (nem ad számlát), ezért egy ellenőrzés során nem is tud hivatkozási alap lenni. Továbbra is kérdés maradna hogy honnan van a pénze, amit igazolni is tud!

Másik:

Ha nagyobb vagyont próbálna ezzel megmagyarázni, akkor viszont annyi pénze folyt be az árusításból, ami már adóköteles lenne! (adócsalás)


Laikusok vagytok.

2019. júl. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 vagyok:


Olvasd el a #2-es válaszom még egyszer.


A fő ok amiért nem érted a válaszom az az, hogy nehezen érted meg ezt a részét, ami a kérdésedre adott válaszom alfája és omegája:

"Nincs semmi fantasztikus ebben, a pitiánerséget és a kisstílűséget űzi mesterfokon."

2019. júl. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!